logo

trugen jacn

ÇİN’İN UYGUR SOYKIRIMI,NAZİLERİN HOLOKOST CİNAYETLERİNDEN ONLARCA KAT BETER !

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin işgal yönetiminin günümüzde Doğu Türkistan’da Müslüman Türklere yönelik baskı ,zulüm ve etnik soykırım cinayetlerinin Nazi Almanyasının 2.dünya savaşı esnasında Nazilerin Yahudilere yönelik Holokosü cinayetlerinden onlarca kat daha beter olduğu açıklandı.

Bu tesbitler, Çin’in Çin ulusuna ve işgali altındaki bölgelerde Çinli olmayan azınlık Milletlere yönelik insan hakları ihlallerinin ortaya çıkarılması çalışmaları ile tanınan İtalya merkezli Acı Kış (Bitter Winter) haber Sitesi İngiliz BPS Tv.kanalında yayınlanan ve Doğu Türkistan’daki insan hakaları ihlalleri ile Çin’in Nazi kampları ve Haşar(Köle-İşçi ) uygulamasını anlatan belgesel Filim ile ilgili yayınladığı haber analizinde dile getirildi.

Bu görüntüler Nazi  Almanyasında değil,Günümüzde Uygur bölgesini Anlatıyor

 Belgesel filim hakkında uzun bir haber –analiz yayınlayan Acı Kış haber sitesi  belgesel ile ilgili olarak şunları ifade ediyor ; ” filimde gösterilen gerçek sahneler  1940’lardaki Nezi Almanyasında değil günümüzde Çin’in idaresinideki Uygur bölgesinde geçmektedir. Çin’in işgalindeki Uygur bölgesini Nazi Almanyası  ile kıyaslamak asla mümkün değildir.Günümüzde Çin’in azınlık Müslümanlara uyguladığı baskı,zulüm ve soykırım uygulamaları Nazi Almanyasının Holokost cinayetlerinden kat kat daha beter ve daha ağırdır. İfadelerini kullandığı görülüyor.

Çin Çinvirüsünü Yaydığı İçin Mutlaka Yargılanmalı

Acı Kış’ın bu haber analızında şu dikkate değer ifadeler de yer alıyor ; “ Günümüzde Çin’in Wuhen’de üreterek Çin’e ve dünyaya salgın olarak yaydığı Çinvirüsü Covid-19 sonucu küresel düzeyde sebep olduğu karışıklıklar  ve bu  salgını uzun süre gizleyerek ortaya koyduğu sorumsuzluğun büyük tepki ve protestolara neden olacağı kuvvetli bir ihtımaldır. Ancak, tüm dünya ve insanlık  şu hususun özellikle bilincine varmalı  ve bilmelidir ki ; Çin günümüzde idaresindeki azınılık Müslümanlara karşı   yüksek güvenlikli  ve çok acımasız  ve katı kontrol ve gözetim sistemini uygulayan bir devlettir. Çin’in bütün bu ortaya çıkan felaket derecesindeki bu felaketin tek sorumlu ve suçlusu olduğu gerçeği görülmelidir. büyük suçu olduğu gerçeği görülmelidir. Çin’in bu kabahat ve suçunun sadece  ÇKP iktidarı için bir rüya olduğunu tüm dünyanın şimdi özellikle bilmesi ve buna göre davranış sergilemesi gerekir. Çin yönetimi bütün bu kabahat ve suçları için mutlaka yargılanması gerekir.”

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
636 Kez Görüntülendi.