logo

trugen jacn

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI AKŞENER : D.TÜRKİSTAN’DA KARDEŞLERİMİZ TACAVÜZE UĞRUYOR

İYİ Parti  Genel Başkanı Meral Akşener, Sağlık Bakanı  Koca’nın aşı tedarikindeki aksamaları  Türkiye’de  Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı  politikasını eleştirenlerin sebep olduğu yolundaki  iddialarına  “Yazıklar olsun bu arkadaşa…Müslüman Türk Uygur kardeşlerimiz tecavüze uğruyor tecavüze!” ifadeleriyle tepki gösterdi.  

Akşener'den Bakan Koca'ya aşı tepkisi: Yazıklar olsun bu arkadaşa...

 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sağlık Bakanı Kocanın “Bugün ‘Çin aşısı nerede’ diye soranlar, dün Çin ile aramızdaki hassas konuları kaşıyarak ilişkilerimizi bozmaya çalışıyorlardı” sözlerine sert tepki gösterdi. İYİ Parti Lideri  Sağlık Bakanı Koca’nın “Yazıklar olsun bu arkadaşa…Müslüman Türk Uygur kardeşlerimiz tecavüze uğruyor tecavüze!” sözleri ile  cevap verdi.

BAKAN KOCA’YA SERT TEPKİ GÖSTERDİ 

KRT TV’de Çiğdem Akdemir’in konuğu olan Akşener, “Uygur Türkleri kadınların kocasını evden alıyorlar. Kaynaştırma adı altında kereste gibi Çinli adamlar konuluyor evlere. Kamplar var. Çocuklar için, erkekler için, kadınlar için, ucuz iş gücü için kamplar var” dedi.

Akşener, Koca’ya şu ifadelerle tepki gösterdi: 

Bu arkadaşların hassasiyetle üzerindeki durdukları şey Müslümanlıktır. Rabia’yı da unuttular. Rabia’ya yol açan şehit Esma’yı da unuttular. İslamiyet önemli, Müslümanlık önemli bir parametreydi bu arkadaşlar açısından. Yazıklar olsun bu arkadaşa, Sayın Koca’ya…Çin ile aramızdaki hassas konuları kaşıyarak diyor. Uygurlar, Müslüman Türk Uygur kardeşlerimiz tecavüze uğruyor tecavüze! Soykırıma uğruyor soykırıma! Aramızdaki hassas konuları kaşımakmış…Yazıklar olsun bu arkadaşlara! Yazıklar olsun!

Böyle bir şey olabilir mi? Çin’den aşı gelecekti nerede diye soranlar diyor ama biz sadece öyle sormuyorum. Biz Biontech al dedik, Rusya’dan al dedik, Çin’den al dedik. Uygurlarla ilgili bütün hassasiyetlerimizi her daim, her saniye ortaya koymaya devam edeceğiz. Öbür taraftan vereceksin parasını, alacaksın aşını. Çin’den aşını al ama çeşitlendir dedik. Çin ile aralarında ne olduğunu bilmiyorum. Hiçbirimiz bilmiyoruz. Ne meclis biliyor, ne siyasi partilerin genel başkanları biliyor. Şahsim diplomasisi devam ediyor.

Bakan Koca’nın açıklamalarını, “Büyük bir hatanın ötesinde çirkin bir şey” diye değerlendiren Akşener, “Körle yatan şaşı kalkarmış. Bakan’dan buradan Sayın Sayın Koca’dan burada   bir çiçek atma var” ifadelerini kullandı.

“BEKLERİZ BİRADER, BURADAYIZ” 

“Aşı meselesinde çuvalladılar” diye devam eden Akşener, şöyle konuştu:

Sayın Koca da zekice bir hamle yapıp o da bizi suçlamış. Çin’den aşı gelmemesinin sebebi Meral Akşener…Harika ya! Hayret bir şey. Çin büyükelçiliği resmen tehdit etti…Dışişleri Bakanlığı’na elçiyi çağırdılar. Çay ısmarladılar gönderdiler herhalde. Hiçbir bilgilendirme yapılmadı. Hiçbir şey bilmiyoruz. Sayın Koca da bir hedef göstermiş durumda. Bekleriz bilader, buradayız…

https://www.facebook.com/UygurHaberCom/videos/3844113132373166

KAYNAK : https://www.karar.com/guncel-haberler/aksenerden-bakan-kocaya-asi-tepkisi-1615421

Share
141 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ