logo

trugen jacn

TÜRKİSTAN’IN ZENGİNLİKLERİ NEDEN UYGURLARIN BOYNUNA İDAM İPİ OLARAK GEÇİRİLİYOR?

TÜRKİSTAN’IN  ZENGİNLİKLERİ NEDEN  UYGURLARIN  BOYNUNA İDAM İPİ OLARAK GEÇİRİLİYOR?

Mehmet Emin HAZRET

Türk Ülkeleri Azerbaycan ve Türkistan Cumhuriyetlerinin toplam petrol rezervlerinin toplamı 7,1 milyar tondur. Çin işgalindeki Doğu Türkistan’da keşfedilen petrol rezervi ise 25 milyar tondur . Doğu Türkistan’ın toplam petrol rezervi, Azerbaycan ve Türkistan Cumhuriyetlerinin toplam petrol rezervlerinin 3,5 katı mertebesindedir.

– Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, ve Kazakistan’dan oluşan 4 Türk Cumhuriyetin toplam doğalgaz rezervi 13.6 trilyon metreküp olarak açıklanmıştır. Doğu Türkistan’da bulunan toplam doğal gaz rezervlerinin toplamı ise, 30 trilyon metreküptür. Doğu Türkistan’ın doğal gaz rezervleri yukarıdaki dört kardeş ülkenin toplam rezervlerinın toplamının iki katından fazladır.

Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’dan çıkardığı toplam petrol ve doğalgaz miktarı Çin’in toplam enerji ihtiyacının% 60’ini karşılamaktadır.

ÇKP Sömürgeci Faşizminin Doğu Türkistan’ın tarihi sahip ve sakinleri olan Uygur,Kazak,Kırgiz ve diğer Müslüman Türkleri bu nedenle bir an önce insanlığa karşı birer suç niteliği taşıyan baskı,zulüm ve toptan soykırım cinayetleri ile bir an önce topraklardan yok etmek ve bu doğal zenginliklere tek başına sahip olmak istemektedir.

Bu konuda daha fazla bilgiye ulaşmak için LÜTFEN videomuzu sonuna kadar izleyiniz.

Youtube kanalımıza abone olarak Doğu Türkistan davasına katkılarınız için teşekkür ederiz.

Share
2329 Kez Görüntülendi.