logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTANLI UYGUR TÜRKÜ AKTİVİST NURSİMAN ABDURREŞİT YAPILAN SOHBET (VİDEO)

Adem Özköse: Yıl olmuş 2019 biz hala fikir ve düşüncelerimizi ifade  ettiğimiz için adliye koridorlarında uğraşıyoruz

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Sayın Adem Özköse,İslam dünyasına yönelik yaptığı belgeseller, programları ve yazıları ile tanıdığımız bir Gazeteci yazarımızdır. Kendisi aynı zamanda Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’daki Müslüman Türklere yaptığı baskı,zulüm ve insanlık dışı soykırım cinayetlerine duyarlı ve mazlum ve mağdur Müslüman Türklerein dertleri ve sorunları ile ilgileniyor ve her yönü ile destek veriyor.

Sayın Özköse’yi belki on yıl öncesinden yaptığı belgesellerden tanıyordum ve programlarını de büyük bir beğeni ile izliyordum.Bu programlarını izlerken ” Adem Özköse Bey, keşke Doğu Türkistan’a de gitse ve böyle güzel ve etkili belgeseller yaparak Türkiye’de yayınlasa, ve Doğu Türkistan’ı Türk milletimize tanıtsa ” diyerek içimden geçiyordum.

Adem Özköse on Twitter: "Üsküdar-Mihrimah Sultan Camii'nin bahçesinde bir  sabah namazı sonrası sıradan bir gün... Bir taraftan kitapların  aydınlığında yürürken diğer taraftan aşkını, hamle ruhunu kaybetmeyenlere  selam olsun!… https://t.co/gEGPc75ibi"

Kendisini ilk kez 2018’de Üsküdar Mihrimah Sultan Cami’inde Sabah Namazından sonra yapılan bir çok STK Kuruluşlarınca organize edilen ve Doğu Türkistanlıların da kalabalık şekilde katıldıkları dua programını moderatör olarak yönetti ve Doğu Türkistan hakkında derin bilgisi olduğunu müşahede ettim. Bu faaliyeti hitabeti,canlı ve etkili takdimi ile çok güzel yönetmişti. Bu vesile ile de kendisini yakından görme fırsatımız oldu. ti.

Daha asonra Doğu Türkistan ile bir çok programlar yaparak destek veren Gazeteci-Yazar İnsan hakları aktivisti Sayın Adem ÖZKÖSE Çin Başkonsolosluğu önündeki Çin Toplama Kampı mağdurlarını de ziyaret etti ve onlarla ilgili güzel bir program yaparak yayınladı.

Doğu Türkistan'daki toplama kamplarının kapatılmasına çağrı – Türkistan –  Doğu Türkistan Uygur Türkleri

Sayın Özköse Kardeşimiz benim arzu ettiğim gibi Doğu Türkistan’a giderek bir belgesel yapması mümükün olmadı.Şu anda da zaten gidebilmesi imkansız . Ama,Doğu Türkistanlıların Türkiye’deki faaliyetlerine katılarak,konuşarak ve programlar yaparak destek ve katkı vermeyi sürdürüyor.

Sayın Adem Özköse Kardeşimiz en son geçtiğimiz hafta İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendinin daveti ve himayesi ile TBMM. Gurup Toplantısında onlarca yıl hapis cezalarına çarptırılan kendi Ana,Baba ve Kardeşleri ve yakınları üzerinden Doğu Türkistan’daki insanlık dramını göz yaşları içinde dile getiren Nursiman Abdurreşit ile kendi hayatı ve TBMM’deki bu konuşmasından sonraki gelişmeler ile ilgili bir sohbet gerçekleştirdi ve yaptığı bu programı de bizlerle paylaştı.

Gazeteci yazar ve Belgeselci Sayın Adem Özköse’ye Doğu Türkistan davasına verdikleri katkı ve gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun.

Sayın Özköse’nin Uygur Türkü Aktivist Nursiman Abdurreşit ile yaptığı bu çarpıcı sohbetin videosunu aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.(UYHAM)

https://www.youtube.com/watch?v=C2xE6NC6BG8

Share
364 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ