logo

trugen jacn

DOĞU TÜRKİSTAN İŞGALİNİN 71.YILINDA ÇKP’YE LANET ŞEHİTLERİMİZE RAHMET VE MİNNET

URUMÇİ KATLİAMI VE İŞGALE KARŞI DİRENİŞİN SEMBOLÜ ” CESUR KIZ ” VE AİLESİ  YOK EDİLDİ | Uyghuristan Info

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ(UYHAM)

Bugün 01 Ekim 2020. Doğu Türkistan’in Komünist Çin Ordularınca işgalının 71.yıl dönümü. ÇKP Faşizminin baskı,zulüm, gasp,talan, sömürgeleştirme, gasp talan ve soykırım cinayetleri ile dolu kara bir tarih. Günümüzde komünist Çin yönetimi Doğu Türkistan Türklerine yönelik Çin devlet terörü icra etmekte,soykırım ve katliam cinayetlerini ÇKP Diktatörlüğünün resmi bir siyaseti olarak uygulamayı sürdürmektedir.

21. yüzyılın sözde Uygar dünyasında BM.başta olmak üzere demokrasi ve insan haklarını savunduklarını iddia eden, işine geldikçe ülkelere demokrasi getirmek adına işgal eden küresel güçler her nedense işgalcı Çin Komünist Partisi yönetiminin Doğu Türkistan Türklerine yönelik birer insanlığa karşı suç olan soykırım cinayetlerine bir kaç cılız ve hiç bir karşılığı veya caydırıcılığı olmayan demeçlerle yetinmektedirler.

Türk İslam dünyasının Çin’in işgali altında sürdürmekte olduğu bu insanlık cinayetleri karşısındaki tavrı ise tam bir rezalet,yüz karası ve utanç abidesidir.

Doğu Türkistan Türkleri ile ortak değerleri paylaşan dindaş, kandaş ve dildaşları olan Türkistan Cumhuriyetleri yönetimlerinin tutumları ise tam bir ibretliktir ve bağımsız devlet olma vasıflarına tamamen aykırıdır. Türkistan Cumhuriyetleri yöneticileri Çin’in tasallutundeki Şanghay İşbirliği Çetesi güdümünde olup, İşgalci Çin’in Doğu Türkistan’daki bu lanetli ve aşağılık soykırım cinayetlerinin adeta ortağı olarak; bu yüz karası tavrını pişkince devam ettirmektedir.

BM. başta ülkeler ve uluslar arası toplum Doğu Türkistan’daki ÇKP Faşizminin insanlık dışı cinayetlerine karşı insanı,vicdanı görevlerini yerine getirmedikleri taktirde tarih önündeki sorumluluklarından asla kurtulamayacaklardır.

Komünist Çin işgalinin 71.yıl dönümünde işgalcileri bir kez daha nefret ve lanetle protesto ediyoruz.

Doğu Türkistan’ımızın özgürlüğü ve bağımsızlığı için kanlarını döken ve canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygı ile bir kez daha anıyoruz ve dualarımızı yolluyoruz.

Notumuza Bosna-Hersek Cumhuriyetinin Kurucu Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda Türk-İslam düşünürü de olan merhum Aliye İzzetbegoviç’in şu tarihe not düşen sözünü hatırlayarak son verelim :

“VE HER ŞEY OLUP BİTTİĞİNDE,HATIRLAYACAĞIMIZ ŞEY,DÜŞMANLARIMIZIN SÖZLERİ VE YAPTIKLARI DEĞİL,DOSTLARIMIZIN SESSİZLİĞİ VE KAYITSIZLIĞI OLACAKTIR!”

katilçin Instagram posts - Gramho.com
Share
566 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ