logo

trugen jacn

DR.TEMURCİ : PERİNÇK’İN PEŞİNE TAKILANLARI MİLLETİMİZ VE TARİH ASLA AFFETMEYECEK

Gelecek Partisi kurucularından, Gelecek Partisi Genel Başkan Yard.cısı ve eski AKP İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci,Çin’in Türkiye’deki Kıdemli Savunucusu Doğu Perincek’in Uygur Türklerine hakaretler yağdırarak saldırmasına, geçtiğimiz yıl Uygur Türkleri için düzenlenen ‘Sessiz Çığlık’ eylemini anımsatarak, “Perinçek’in peşine takılanları milletimiz de, tarih de affetmeyecektir” sözleri ile sert şekilde tepki gösterdi.

Gelecek Partisi Teşkilat Başkanı Selim Temurci kimdir?

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Gelecek Partisi kurucularından, Gelecek Partisi Genel Başkan Yard.cısı ve eski AKP İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Doğu Perincek’in Uygur Türklerine hakaretler yağdırarak saldırmasına, geçtiğimiz yıl Uygur Türkleri için düzenlenen ‘Sessiz Çığlık’ eylemini anımsatarak, “Perinçek’in peşine takılanları milletimiz de, tarih de affetmeyecektir” sözleri ile sert şekilde tepki gösterdi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Uygur Türklerinin Çin’e karşı ABD tarafından PKK gibi desteklendiğini, IŞİD’e katılan Uygur Türklerinin TSK’ya karşı Suriye’de savaştığını iddia ederek “Doğu Türkistan İslam Partisi teröristtir; Mehmetçiğimizi öldürmüştür” demişti. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Perinçek’in bu sözlerine atfen Twitter hesabından şöyle yazdı: 

“20 Aralık 2019, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin gördüğü zulme karşı düzenlenen Sessiz Çığlık yürüyüşünün ardından tam 1 sene geçti. Bu 1 senede çok şey değişti ama 2 şey hiç değişmedi. Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm. İktidarın bu konudaki utanç verici sessizliği… Dünyanın neresinde bir zulüm varsa hangi milletten ya da dinden olursa olsun mazlumun yanında zalimin karşısında yer almak insanlığımızın bir gereğidir. Perinçek’in peşine takılanları milletimiz de, tarih de affetmeyecektir.”

https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/gelecek-partili-temurci-perincekin-pesine-takilanlari-milletimiz-de-tarih-de-affetmeyecek-1800100
Share
68600 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ