logo

trugen jacn

GAZETECİ VE TV.YAPIMCISI HALİS ÖZDEMİR YAZDI : FELAKETİN AYAK SESLERİ-5

Halis Özdemir Kimdir

Halis ÖZDEMİR

ÇİN’İN HEGEMON GÜÇ OLMA PLANI VE TRUVA ATI HARİTASI 

KOMüNİST ÇİN’İN AKILALMAZ TÜRKİYE PLANI?

 

Çin’in yatırım yaptığı sektörler, bu kıtaya neden ihtiyaç duyduğunu da gösteriyor. 2003-2017 arasındaki Çin’in Afrika yatırımlarının yüzde 27’si madencilik ve  yüzde 25’i  ise,inşaat alanında olmuştur.

Türkiye’de Çin Yatırımları ve Türkiye’nin Aldığı Riskler

İstanbul Avcılar’da bulunan Ambarlı Limanı’nın 2015 Çin’e kiralandığı ve Pekin’e bağlı sivil görünümlü ÇHK (Çin Halk Kurtuluş) Ordusuna ait  askeri bir  şirketin yönetimine verilmiştir[35]. Çin’in ICBC bankasının Türkiye tekstil bankasının çoğunluk hissesini satın alarak Türkiye’de 50’ye yakın şube açtığı da bir gerçektir[36]. Askeri yatırımın kaynağı  olan casusluk, kara para aklama ve yayılma plan için mali destek sağlamakla meşhur ICBC Bankası, Çin’in terörü desteklemesi gerekçesiyle İspanyol’dan kovulmuş bir sabıkalı kuruluştur. Bu banka aynı zamanda birçok Avrupa ülkesinde de casusluk faaliyetlerinde bulunduğu gerekçesiyle faaliyetleri yasaklanmıştır.[37].

Türk Telekom hisselerinin 40’ının Çin Telekom’un elinde olması yanında, Vakıf  Bank’ın Çin’e bir kısım hissesini sattığı söylentileri de son zamanlarda konuşulup yazılan konular arasındadır. Daha da ilginç olanı ise bu hisseleri satın alan tarafın ise, Bingtuan (Çin’in Doğu Türkistan’daki sözde inşaat ve Üretim Ordusu)=Sömürge) olmasıdır[38].

Çin,  Avrupa ve Orta Doğuya yönelik  büyük bir istihbarat  merkezini Türkiye’de kurmuş durumdadır. Bu konu  ile ilgili  Kanadalı bir araştırmacının raporu da bulunmaktadır. Türkiye’de Çinlilerin açtığı Restoranlar, sauna, el-ayak  bakım  veya masaj salonları, banka, dernek vb. kuruluşların istisnasız hepsi ve tamamı  Çin’in istihbarat toplama merkezleridir. önden yürüyen gizli servisidir. Bu çeşit yerler insanlarla muhatap olarak bilgi toplar ve resmî kurumlarının stratejik planları için ön hazırlıklar yaparlar. Çin’in bir nevi gayri resmi istihbarat ağı olan bu tür yerler lobicilik faaliyetlerinin de bir nevi altyapısını hazırlarlar. İnsan devşirme, şantaj, rüşvet vs. gibi kirli işlerin de bu mekanlarda tertip edildiği bilinmektedir.

Türkiye’de ünlü olan Alibaba gibi web siteleri üzerinden alış-veriş yapılması ve üçüncü köprünün Çin’in İpek yolu projesi için yabancı yatırımcılardan Çin’e devredilmesi anormal bir  durum ve ruh halidir[39].

Tekirdağ, Edirne, Çanakkale gibi şehirlerde Çinli iş adamları adına satın alınan arsaların  binlerce hektar büyüklüğünde  olduğu da bilinmektedir[40].

İzmir’de bulunan Çin’e  kiralanan  liman, arsa, fabrika ve  diğerleri ile  Yunanistan’daki Çin limanlarındaki  gizli faaliyetleri ise son dönemlerde  çok artmış bulunmaktadır. [41].

Aksaray, Kayseri ve Bilecik bölgesinde Çin’e satılan mermer ocaklarının  sayısının ise, haddi ve hesabı yoktur. Bu yatırımların yöneticisi, Bingtuan adındaki gayrı hukuki oluşum(Pekin’e direkt bağlı Doğu Türkistan’daki Paramiliter Sömürge Ordusu’na)  Çinlilerin ifadesiyle “Sanzhan/ön servis” görevini yapmaktadır.

Sonuç :  Çin’in sıcak para ile her şeyi satın alma yoluna gittiği bilinmektedir. Türkiye, Çin ve Çin’le olan ilişkilerde bazen anlaşma ve maddelere bir daha göz atmalıdır. Daha da önemlisi Çin’i iyi anlamak için Çin’in Orta Asya, Afrika veya Güney Doğu Asya’daki finansal faaliyetlerine, nüfus yerleştirme siyasetine ve  özellikle  bu  iki husus ile elde ettiği kazanımlarına bir kez daha  dikkatlice bakmalıdır. Sonuçları ekonomik bir işgal olabilecek bu gidişatın sonraki aşamasında Çin’in aşırı nüfusunu dolduracağı alanlara dönüşmesinin önü  alınacak tedbirlerle şimdiden kapatılmalıdır.”

Çin’in ülkelere nüfuzu ve fiili işgali ile ilgili olarak Dünya Uygur Kurultayı Genel Müfettişi Abdülhakim İDRİS tarafından yazılan KIZIL KIYAMET  Çin’in Türk ve İslam Dünyasını Sömürmesi Ve Uygur Soykırımı adlı kitabında tafsilatlı olarak anlatılmıştır. Çok faydalı bilgi yüklü bir çalışmadır ilgilenenlere ayrıca öneririm.

KOMÜNİST ÇİN FELAKETİ GÖZÜMÜZÜN İÇİNE BAKA BAKA GELİYOR?

Vakit geç olmadan gerekli tedbirler alınmalıdır.
EYY  !  BÜROKRATLAR ÜLKEDE NELER OLUYOR DİYE KOLTUĞUNUZDAN KALKIP ETRAFINIZA BIR BAKIN LÜTFEN.

ÇİNLİLERE YABANCI YATIRIMCI  OLDUĞU GEREKÇESİ  İLE MADENLERİMİZ  BAŞTA OLMAK ÜZERE BAZI STRATEJİK KAYNAKLARIMIZ  ADETA İKRAM EDİLİYOR!

MADENLERİMİZ ELLERİNE GEÇMİŞ VE  PAMUK PİYASASINA HAKİM OLMUŞLAR.

FAS  KRALLIĞI BİLE YABANCIYATIRIMCILARDAN %20  KATKI PAYI ALIRKEN PAMUKTAN TÜRKİYE NEDEN YÜZDE DÖRT KATKI  PAYI ALIYOR VE NEDEN BU ÜLKEYE VERGİ VERMİYORLAR?

BUNA NEDEN MEYDAN VERİYORSUNUZ ?  NEDEN GÖREVİNİZİ TAM YAPMIYORSUNUZ?

BUNLARI YAPARKEN BU ÜLKENİN DAHA TÜYÜ BİTMEMİŞ ÇOCUKLARININ  HAKKINA GİRDİĞİNİZİ BİLMİYORMUSUNUZ?

ÖNLERİNE DÜŞÜP DEVLETİN KAYNAKLARINI ÖNLERINE SERERKEN UYGUR KARDEŞLERİMİZE SOYKIRIM YAPTIKLARINI BİLMİYORMUSUNUZ?

NEDEN NEMELAZIMCILIK YAPIYORSUNUZ!? NEDEN !!!?

Sözlerimiz görevini yapmayan ihmal edenlere söylüyorum. Görevini bihakkın yapanlar görevlerini yaptıkları için  teşekkür ediyoruz.

VE SORUYORUM  EY MUHALEFET :  ONCA GEREKSİZ TARTIŞMALAR YERİNE BU KONULARDA NEDEN UYARI VE ÖNERİDE BULUNMAZSINIZ !

HÜMETİMİZİ,PARTİLERİMİZİ,MİLLETİMİZ  VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIMIZI  KOMÜNİST ÇİN’İN BU EKONOMİK  İSTİLASINA KARŞI DİKKATLİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ.

BAŞKA TÜRKİYE YOK!

Bu yazılanlarda bahsedilen hususlarla ilgili olarak yetkililer gerekli bilgilendirmeyi yapmalılar?
Özellikle TÜRKİYE ile ilgili iddialar doğru mudur ?
Bu İddialar doğruysa derhal gereği yapılmalı ve  bu yanlışlardan  bir an önece  dönülmelidir ! (5.bölümün sonu.Yazı dizisi sona ermiştir.)

Bu yazı dizisini hazırlayan Doğu Türkistanlı  Uygur Türkü Araştırmacı-Yazar Habibullah İZCİ ye yaptığı bu çalışmadan dolayı şükranlarımızı   sunuyoruz. 
Vesselam

Kaynakçalar(Diprotlar)

37- https://www.aa.com.tr/tr/analiz-haber/afrika-yi-bekleyen-yeni-tehlike-tarim-emperyalizmi/1293266

38- https://www.google.ch/amp/s/m.haberturk.com/dunya/haber-amp/633391-kazakistan-topraklarini-kiralayacak

39-http://old.qha.com.ua/tr/turk-dunyasi/kazakistan-da-cin-karsiti-eylemler-yeniden-patlak-verdi/170786/

40- http://bbs.tianya.cn/post-worldlook-391747-1.shtml
41- https://zhidao.ba
42- https://www.haberuygur.com/cinin-hegemon-guc-olma-plani-ve-truva-ati-haritasi/#_e

Kaynak : bccmedyahaber.cdm./yazar-felaketin-ayak-sesleri-5-549.htly=

 

Share
175 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ