logo

trugen jacn
04 Ocak 2015

GENÇ MEMUR SEN BAŞKANI MEMİŞ : ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN’DA SOYKIRIM YAPIYOR..

          Genç Memur Sen Kırıkkale İl Başkanı Murat Memiş Çin’ in Doğu Türkistan’daki Müslümanlara uyguladığı zulm ilgili yaptığı yazılı açıklamada Çin Hükümetin Türk Soydaşlarımıza soykırım yaptığını söyledi.

Harekete geçmelidir
Genç Memur Sen Kırıkkale İl Başkanı Murat Memiş yaptığı yazılı basın açıklamasında Doğu Türkistan topraklarının yaşadığı, yarım asrı aşan bir soykırım olduğunu Doğu Türkistan isminin bile yasak olduğu topraklarda yüzlerce insan kendi yurtlarının adını kullandıkları için bile infaz edildiğini belirtti. Geçtiğimiz ramazan ayında oruç tutmaları yasaklanan, engellenen katil devlet Çin’in şimdi de 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yasalar ile Müslümanların işyerleri ve resmi kurumlarda namaz kılmalarını ve başörtüsünü yasaklandığını belirterek “ Çin, 65 yıldır uygulamış olduğu uluslararası hukuk ihlallerini, asimilasyonu, soykırımı ve bütün antidemokratik uygulamalarını, meşrulaştırma gayreti içerisinde.Orta doğuda nasıl İsrail zulmü varsa, Uzak doğuda da Çin zulmü yaşanmaktadır. İnsanlık onuru bu zulme mutlaka dur demelidir. Bu insanların tek umudu Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Devletimiz bu kardeşlerimiz için ivedi olarak bir çözüm üretmeli ve harekete geçmelidir.

BM’ nin neye hizmet ettiği görüldü
Genç Memur Sen Kırıkkale İl Başkanı Murat Memiş Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi daimi üyesi olan ve dünya üzerindeki hakimiyetini her gün biraz daha artıran bir gücün bu soykırımı yapması ve dünyanın sağır ve kör kalmayı tercih etmesinin BM’ nin neye hizmet ettiğini bir kez daha ortaya koyduğunu ifade ederek “ Dünyanın her yerinde Müslümanlara zulmü reva görenler elbet bir gün helak olacaklardır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için Kahrolsun Kızıl Çin ve Kahrolsun Zalimler diyorum..” dedi.

KAYNAK  :  http://www.ayrintigazetesi.com.tr/haber-6395-soykirimyapiyorlar.html

Etiketler: » » » » »
Share
1495 Kez Görüntülendi.