logo

trugen jacn

GAZETECİ ÖNEL’DEN TÜRK MEDYASININ UYGUR TÜRKLERİ DUYARSIZLILIĞINA TEPKİ VE ELEŞTİRİ

ÜNLÜ GAZETECİ ÖNEL’DEN TÜRK MEDYASINA UYGUR TÜRKLERİ  ELEŞTİRİ VE TEPKİSİ

Hamit GÖKTÜRK (UYHAM)

Ülkemizin önde gelen medya mensubu,gazeteci,yazar ve Tv.programcısı Sayın Mehmet Ali Önel,Türk medyasının Doğu Türkistan’da ÇKP işgal yönetiminin baskı,zulüm ve soykırım uygulamaları ile Cinayetlerin gündeme getirilmesine yönelik Doğu Türkistanlıların tepkisel eylemlerine kayıtsız ve sessiz kalmasına tepki göstererek eleştirdi.

Vicdanlı ve gerçek gazeteci Mehmet Ali Önel son yıllarda katıldığı Tv.programlarında ,yazılarında ve özellikle sosyal medya paylaşımları ile günümüzde dünyanın en mazlum ve mağduru olan, Soydaşları,Kardeşleri ve dindaşları tarafından hem yetim hem de öksüz bırakılan Doğu Türkistanlı Müslüman Türkleri mazlumlar savunuyor ve yiğitçe ve cesurca çıkışları ile dikkati çekiyor.

Aileleri Çin Nazi Kamplarında Tutulan Uygurların Bayezit’teki Basın Açıklaması

Türkiye’de öğrenim gören, yatırım yapan iş adam,akademisyen ve ev kadınlarından oluşan yaklaşık 40 kadar kişi 27 Temmuz 2020 Pazartesi günü Bayezit Meydanında Çin Nazi Kamplarında tutulan aile ve eyakınlarının durumunu gündeme getirmek için bir basın açıklaması ve protesto gösterisi tertip ettiler. Göstericiler Çin Nazi Kamplarındaki mahkumların elbiselerini giymiş.elleri ve ayakları prangalı şekilde ve Çin Nazi kamplarında tutuklu aile ve yakınlarının resimleri ve çeşitli dillerde yazılmış pankartlarla bir eylem gerçekleştirdiler. Ulusal medya ve Tv.lardan benim gördüğüm kadarı ile sadece ANKA Haber Ajansı ile birkaç Youtube kanallarının kameraları vardı.Bu etkinlik bir kaç mahalli ve ulusal gazeteden başka büyük gazetelerde hiç yer almadı.Ayrıca,TRT başta olmak üzere hiç bir ulusal Tv.ları bunu haber olarak dahi vermediler. Türk medyası sanki sözleşmişlerdi veya aynı yerden talimat alarak bu eylem ve basın açıklamasını Doğu Türkistan’ı yeterli şekilde duymadığı ve görmediği gibi bu eyleme de sessiz ve duyarsız kaldığı görüldü.

Türk medyasının bağlı bulunduğu Holdinglerin tamamının Çin ile yakın ekonomik ilişkileri vardı.Çin bu ilişkileri kurarken, anlaşmaya bir madde olarak Doğu Türkistan konusunu özellikle ekliyordu elbette. Bu medya organları de Çin’den gelebilecek ekonomik çıkarları için Çin soykırım ve zulmünü görmedi ve duymadı.

Dünya Basını Destekliyor

Halbuki Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlıların Çin’in rehin aldığı ailesi, eşleri,çocukları ve yakınları ile raportaj yapmak için dünyanın en önde gelen haber Ajansları,Tv.kanalları ve gazeteciler İstanbul’da geliyorlar ve bu insanlarla raporkajlar ve canlı bağlantılar ve çekimler yaparak yayınlıyorlar. Ben geçtiğimiz yıl şahsen Japonya’da yaşayan en yüksek trajli Ashai Shimbon adlı gazetenin İstanbul’a gelen muhabirine bu ülkede yaşayan bir Doğu Türkistanlı Kardeşimizin ricası üzerine 3 gün kendisine rehberlik yaptım.Bir çok kişi ile görüştürdüm ve yardımcı olmaya çalıştım.

Mehmet Ali Önel’ın Tepkisi

Gazeteci Mehmet Ali Önel bey bu durumu elbetteki biliyor ve yakından takip ediyor.Bu haksızlığa,vicdansızlığa ve duyarsızlığa vicdanlı ve onurlu bir insan,hakkın ve hakikatın yanında olan bir Türk ve Allah’tan korkan bir dinibütün Müslüman olarak kayıtsız kalamazdı.

Bunu twitter hesabı üzerinden aşağıdaki şekilde yerinde ve çarpıcı cümlelerle tepki gösterdi.

Her Gazeteci Sayın Önel Gibi Olamıyor

Ne diyelim ? Bütün gazeteciler Sayın Mehmet Ali Önel olamıyor.Onlarda vicdan,merhamet.adalet ve hakkaniyet duygusu yoksa yapacağı bir şey de yok demektir.Bunlar Çin zaliminden yana olurken,Mazlumları görmemizlikten gelmeye devam ediyorlar. Ancak, onlar şunu çok iyi bilmelidirler ; Allah’ın adaleti mutlaka tecilli edecektir.Haksızlığa göz yuman zalimin zulüm ortağıdırlar. Bir gün bu zulüm ortaklıkları için Allah’ın gazabına uğrayabileceklerini bu yaptıklarının hesabını vereceklerini asla unutmamalıdırlar.

Kendilerini Türkçü-Milliyetçi Olarak Tesvif Eden Bazı Yazarları Perinçek’in Çin Cini Mi Çarptı ?

Bazı kendilerini Türkçü-Milliyetçi olarak tasvif eden ve geçmişte dış Türkler ve Doğu Türkistan için yazılar yazan ve programlar yapan (Onlara eski Milliyetçiler demek daha doğru olur.Çünkü onlar günümüzde Çin’in Türkiye’deki adamı Perinçek’e dost,mazlum Türklere perinçek haini gibi düşman oldular.) Bu eski Milliyetçi ve Türkçü Yazarlara(!) ne demeli ? Çin’in Türkiye’deki resmi Temsilcisi ÇKP Faşizminin Türkiye’deki müttefiği ve sözcüsü mazlum Doğu Türkistanlıların en aşağılık düşmanı Perinçek’in gazetesinde bir kez yazı yazan ve Tv.larında bir kez program yaptılar mi hemen Perinçekçi oluveriyorlar ve tam Perinçek ağzı ile konuşmaya başlıyorlar.

Geçenlerde bunlardan biri bir Wutsapp gurubunda bu hafta sonu Ulusal Kanal’da program yapacağım diye reklamını yapan bir not paylaştı.

Ben de kendisine şu cevabı yazdım ; ” Burası Türklerin,Milliyetçilerin ve insanların üye olduğu bir sosyal medya platformu. Burada Perinçek ve avanelerinin reklamı yapılamaz.Bir insan ya Türk veya Milliyetçi olur yada Perinçekçi olur.İkisi bir arada olamaz, şeklinde not de yazdım

Bunları ÇKP’nin Türkiye’deki Ulusal(sız) kanalında ber kez program yaptı mi her halde Perinçek’in Çin cini çarpıyor.Bu kez Doğu Türkistan’daki Çin mezalim ve soykırımını ABD’ye yamamaya ve bu ülkeye mal etmeye çalışıyor ; Bazıları da ABD Türkcüsü olamam şeklinde sahte Penlivanlar gibi ortaya atılıyorlar.

Bunlara sormak lazım kendileri Türkçülük’ten istifa etti de Perinçek’in Çincisi mi oldular acaba ?

Allah yolunu şaşırmış ve Çinseviciliğine tenzil etmiş bu zavallıları islah eyleye ! Amin

Allah Sayın Mehmet Ali Önel Beyden razı olsun ve sayılarını çoğaltsın.Amin

Bunlara sormak lazım kendileri Türkçülük’ten istifa etti de Perinçek’in Çincisi mi oldular acaba ?

Allah yolunu şaşırmış ve Çinseviciliğine tenzil etmiş bu zavallıları islah eyleye ! Amin

Sayın Mehmet Ali Önel’in dıkkat çeken Paylaşımları aşağıdadır ;

View Post

Share
670 Kez Görüntülendi.