logo

trugen jacn
01 Ocak 2015

TURAN OCAKLARINDAN,UYGUR TÜRKLERİ İÇİN BOĞAZ KÖPRÜSÜNDE EYLEM…

tURAN-bOĞAZ        Turan Ocakları’na mensup bir grup, akşam saatlerinde Boğaziçi Köprüsü’ne gelerek Çin’de idam kararı verilen Uygur Türklerine destek için eylem yaptı.

Boğaz Köprüsü'nde Uygur Türkleri için eylem yaptılar

Köprüde trafiği bir süre durduran eylemciler pankart açarak sloganlar attı. Eylem sırasında polisin göstericilere müdahale etmediği görüldü.

Turan Ocakları İstanbul İl Beyliği’ne bağlı bir grup eylemci, saat 19.00 sıralarında Boğaz Köprüsü’ne geldi. Göstericiler, Çin’de idam kararı verilen 300 kadar Uygur Türkü’ne destek için köprünün Mecidiyeköy-Kadıköy istikametini bir süre trafiğe kapattı. “Katil Çin Doğu Tüskistan’dan defol” pankart açan göstericiler “Emperyalist köpekler Türkistan’dan defolun” sloganları atı. Köprüde araçlarında bekleyenler ise korna çalarak eyleme destek verdi. Göstericiler protestonun ardından araçlarına binerek ayrıldı. Eylemin sona ermesi ile köprüde bekleyen araçlar da yollarına devam etti. Eylem sırasında köprü güvenliğinin ise göstericilere müdahale etmediği görüldü.

Kaynak  : ww.akithaber.com/haberoku.php?HID=2557140&Haber=http://www.aktifhaber.com/bogaz-koprusunde-uygur-turkler (CİHAN)

Etiketler: » » » » »
Share
1433 Kez Görüntülendi.