logo

trugen jacn

PROF.DR.HANKE : ÇİN, İSLAMİ MÜSLÜMANLARA ZULÜM ARACI VE SİLAH OLARAK KULLNIYOR

Dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından Johns Hopkins Üniversitesi Ekonomi Profesörü Steve Hanke, Çin’in ve ÇKP rejimi taraftarlarının camiye saldırdığı anları paylaşarak, insanların dini inançlarının baskı altında olduğunu açıkladı.Prof.Henke ayarıca,Çin’in islam dinini ve bu dinin ibadet mekanları olan camileri baskı ve zulümleri için bir araç ve silah olarak kullandığını de bildirdi.

Ekonomist Hanke'den Çin'e cami tepkisi: Dini baskı rejim tarafından bir silah olarak kullanılıyor

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Johns Hopkins Üniversitesi Ekonomi Profesörü Steve Hanke, Çin’deki rejim taraftarlarının camiye saldırdığı anları paylaşarak, insanların dini inançlarının baskı altında olduğunu ifade etti.

Komünist Çin yönetimi Doğu Türkistanlılara karşı soykırım politikalarını sürdürüyor. Pekin yönetimi sistematik işkencelerin yanı sıra, camileri de yıkmaya devam ediyor.  

Uluslararası kamuoyunun tepkilerine kulak asmayan Çin’den gelen son görüntüler sosyal medyada tepkilere neden oldu. 

Çinghay eyaletinde kaydedildiği iddia edilen görüntülerde bir grup Çinli, ellerinde taşlar ve sopalarla bir camiye saldırıyor. Paylaşılan görüntülerde duvarların da yıkıldığı ve olay yerinde hiçbir polisin olmadığı görüldü.  

Skandal görüntüler sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Johns Hopkins Üniversitesi Ekonomi Profesörü Steve Hanke, “Çin Kominist Partisi taraftarlarının Müslüman Cami’sine hunharca saldırdığı anlara bakın. Dini baskı rejim tarafından bir silah olarak kullanılmaya devam ediliyor” dedi.  

Kaynak : https://www.karar.com/ekonomist-hankeden-cine-cami-tepkisi-dini-baski-rejim-tarafindan-bir-silah-olarak-kullan-1606468?fbcl

Share
349 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ