logo

trugen jacn

İYİ PARTİ KONYA MİLLETVEKİLİ SAYIN YOKUŞ’TAN ŞEHİT YAZAR TOHTİ İÇİN TEZİYE MESAJİ

Fahrettin Yokuş resimleri ile ilgili görsel sonucu

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Doğu Türkistan duyarlılığı ile tanınan ve bilinen İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş,Çinli işgalcılarca Çin Nazi Kamplarında baskı,zulüm ve işkence ile öldürülen Doğu Türkistanlı ünlü Edip ve Özgürlük Şairi Nurmuhammet Tohti için bir taziye mesaji yayınladı.


21.yüz yılın yüz karası dünyanın en kötü ve aşağılık sömürgeci ve gaspçi terör devletiolan işgalci ÇKP faşizminin Doğu Türkistan’daki insanlık dışı cinayetleri ile soykırımlarını her fırsatta TBMM kürsüsünde dile getiren ve Doğu Türkistan duyarlılığı ve gönüllüsü olarak mazlum Doğu Türkistan Türkleri ile aziz Türk Milletimizin gönlünde taht kuran İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş’un Hürriyet Şairi Şehit Nurmuhammed Tohti için Sosyal Medya hesabından yayınladığı Taziye mesaji şöyle ;

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİNİ HAPSETTİĞİ ZULÜM KAMPLARINDA,UYGUR TÜRKÜ DÜNYACA ÜNLÜ YAZAR NURMUHAMMET TOHTİ ŞEHİT OLMUŞTUR.MEKANİ CENNET,RUHU ŞAD OLSUN.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

Çinli İşgalcılar Doğu Türkistanlı Aydınları Katletmeyi Sürdürüyor.

Çin işgal yönetiminin Hitler Faşizminin Yahudi Ölüm Kamplarını örnek alarak 2017’den beri Doğu Türkistan genelinde “Eğitim Merkezleri ” yalanları ile açtığı binlerce toplama(Nazi)kamplarında en az 1- 3 milyon arasında Müslüman Türk’ün insanlık dışı şartlarda zorla tutuldukları biliniyor. ÇKP Faşist işgal yönetiminin bu kamplara hapsettiği özellik din adamları,bilim insanları cemaat ve kanaat önderleri Akademisyenler ünlü tıp doktorları Üniversite öğretim üyeleri Sanatçı-Ozanlar,Sporcular başta olmak üzere Doğu Türkistan Türklerini temsil eden, toplumu aydınlatan ve onlara önderlik eden binlerce Türk aydınını çeşitli Çin işi işkenceler ile etnik soykırım yaparak katlediyor. ÇKP İşgal yönetiminin bu insanlık dışı cinayetleri ile Müslüman Türklere yönelik Soykırım uygulamaları BM. İnsan Hakları Yüksek Kommiserliği ile BM.Irk Ayırımcılığı ile Mücadele Komitesinin raporları ile belgelenmiştir. Çin işgal yönetimi şimdiye kadar Doğu Türkistanlı ünlü bir Din alim olan ve Kur’ani Kerimi ilk kez Uygur Türkçesi ile mealini kaleme alarak yayınlayan 80 yaşındaki Allame Muhammed Salih Damollam,yine Doğu Türkistan Milli Liderlerimizden Mehmet Emin Buğra’nın ünlü bir din alımı olan yeğeni Abdulahat Mahdum, Türkiye’mizde çok iyi tanınan ve eserleri sosyal medya üzerinden milyorlarca kişi tarafından beğeni ile iizlenen Dutar Şahi olarak ün salan Hürriyet ve Bağıımsızılık özlemini haykıran Duygu dolu Karşılaşınca = Üçraşkanda şarkısının bestekarı ve seslendiricisi olan Ünlü sanatçı Abdurrahim Heyit başta olmak üzere onlarca aydın ve bilim adamını Çin Toplama kamplarında şimdiye kadar katletmiş bulunuyor. Çin’in katlettiği en son aydın ise ünlü ve tanınmış yazar ve akademisyen Özgürlük Şairi = Hürriyet Küyçisi olarak bilinen Nurmuhammed Tohti olmuştur. Bütün Şehitlerimize rahmet ve mağfiret dileriz.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, yazı

Allah İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş Beyden razı olsun.Kendisine bir kez daha minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
1959 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ