logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN’İN CEHENNEME ÇEVİRDİĞİ DOĞU TÜRKİSTAN’DAN YÜKSELEN FERYATLAR -12

ÇKP Faşist yönetiminin fani dünyanın cehennemine çevirdiği Doğu Türkistan’da yaşayan Kardeşlerimizden istırap çığlıkları ile dert ve elem feryatları gelmeye devam ediyor. ÇKP Faşizminin Lideri Xİ’TLER’ın geçtiğimiz yıl Urumçi’de katliam ve yok etme talimatı niteliğindeki lanetli “Doğu Türkistan’ı yerden göğe kadar Çelik duvarlarla örünüz ve çok sıkı şekilde koruyunuz !” söylemi ile Tibet Canisi olarak ünlenen, ve Tibet’teki aynı vahşet ve soykırımı Doğu Türkistan’da da uygulaması için özellikle ÇKP Bölgesel genel Sekreteri olarak atadığı Çin Nazizminin Urumuçi Gestaposunun başkatili Çin Çüvenggou ülkeyi dünyadan tamamen izole etmiş durumdadır. Doğu Türkistan’daki ÇKP Faşizminin insanlık dışı cinayet ve soykırımlarına ait sağlıklı haber ve bilgiler ise çok zor ve nadir olarak dünya’ya yansımaktadır.Bu konuda güvenilir kaynaklardan birisi de Özgür Asaya radyosunun cesur ve cefakar Uygur Türkü muhabirleri başı çekmektedir. Yazımızın bu bölümünde son haftalarda bu radyonun haberleri aracılığı ile yankılan feryatları aşağıda bilgilerinize sunuyoruz (UYHAM)«تەربىيەلەش» لاگېرىدىكىلەرنىڭ ئائىلە-تاۋابىئاتلىرى بىلەن كۆرۈشتۈرۈلۈۋاتقان كۆرۈنۈشى.

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi  (UYHAM)

Çin Nazi Kampı Gardiyanı : Kursiyerlerin kendileri ve onların aileleri  evlatlarının  Nerede Olduklarını Asla Bilmezler 

Özgür Asya Radyosu muhabirleri Doğu Türkistan’ın Kaşgar şehrindeki adı açıklanmayan Bir Çin Nazi Kampı Gardiyanı ile  yaptığı görüşmenin ayrıntılarını adı geçen radyoda canlı olarak yayınlamıış bulunyor.  Buna göre Gardiyan  Kursiyer olarak tanımladığı   tutuklular ile  kendisinin görevli bulunduğu Kampın durumunu şöyle anlatıyor ; ” Benim görevli bulunduğum eğitim kampı Kaşgar’in merkezinde   bir yerde idi.Daha Daha sonra kampın yerinin gizlenmesi amacı ile   kent dışına nakledildi. Kamptakilerin  büyük bir  çoğunluğu  kendilerinin nerede olduklarını yanı kampın yerini  bilmezler.Aynı şekilde onların aileleri ide   de yakınlarının    tutuldukları Kamplar hakkında hiç bir bilgileri yoktur.Çünkü yakınları hakkında bilgi almaya çalışmak veya onların nerede olduklarını sormak onların da kendilerinin kamplara kapatılımaları için en önemli bir sebeptir. ” dedi.

Illustration of Uyghur prisoners in front of the flag of China.

Çin Tutuklulara  Fiziki onların  Ailelerine de Psikolojik  İşkence Yapıyor 

Konu ile ilgili olarak  adı geçen Radyoya açıklamalarda bulunan  İsveç’te yaşayan  sabık Çin  Polisi  Yolbars şunları söyledi : ” Kampta tutukluların ve onların ailelerini nerede tutuldukları konusunda bilgi sahibi olamamalarının esas sebebi  şu.  Çinli işgalcılar  kampların yerini  ve   kamplarda hukuk dışı tutulanların sayısını gizleyerek  bu kamplarda meydana gelen insanlık dışı cinayet ve dramatik olay ve faciaları  dünyadan gizlemek içindir.  Çin  Eğitim Merkezleri adı ile kurdukları bu kampları Müslüman Türklerin dini ve milli kimliğini yok etmek,insanı.milli ve dini onur ve gururlarını  sindirerek önce manevi daha sonra ise maddi olarak  kırmak suretiyle direnme reflekslerini   ortadan kaldırmak içindir. Çin esas amacı Kampta kalan tutuklulara her türlü baskı,zulüm ve işkenceler uygulayarak  onları insanlık dışı cinayetler ile imha etmek ve ortadan kaladırmaktır.  Ayrıca, onların yerlerini gizleyerek,onlara yapılan işkenceleri de  bir şekilde gizlemiş olmaktadır.Bu suretle  tutuklulara fiziki olarak baskı,zulüm ve işkenceler yaparken,onların dışarıdaki ailelerine de  böylece psikolojik baskı ve işkence yapmaktadır. Sonuçta İşgalçi ÇKP Faşizmi bir taşla iki kuş vurmuş  olmaktadır .”şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ