logo

trugen jacn

İŞGALCİ ÇİN’DEN ZULUM İTİRAFI : UYGUR VE KAZAKLRI VİDEO İLE AİLELERİ İLE GÖRÜŞTÜRDÜK !

İşgalci’nin Ankara Büyükelçiliği Doğu Türkistan’daki zulmünü itiraf eden bir açıklama geldi. Çin Büyükelçiliği twitter hesabından video paylaşımda Türkiye’de yaşanan Uygur,Kazak, Kırgız ve diğer halklardan toplam 20 Doğu Türkistan aileleri ileli olarak görüşmelerini sağladıklarını bildirdi. İşgalci Çin’in Ankara Elçiliği’ni bu insan ve insanlarla telefon görüşmesinin normal bir olayla, Çin’in gasbettiği bu temel insan olan birinci kabulü ve itiraf olarak yorumlanıyor. 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin Büyükelçiliği Twitter hesabından, Türkiye’de yaşanan 20 Uygur, Kazak ve Kırgiz Türkü’nün (Sözde Çin Vatandaşı) Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşanan aile ve yakınları ile  Çin’in büyük elçiliği Liu’nun nezaretinde gösterinunu anlattı.  

https://twitter.com/ChinaEmbTurkey/status/1403387687554400264?s=20

https://twitter.com/ChinaEmbTurkey/status/1403387687554400264?s=20

Büyükelçi Liu Shaobin’in satış duyurulan video konferansındaki görüşmedeki Uygur Özerk Bölgesi başvurunun kim tarafından açıklandığıdı.

Doğu Türkistanlılardan Çin’e Sosyal medya Üzerinden Tepki Bombardımanı

Doğu Türkistanlılar’ın eğitimini bir büyük büyük üepki gösterdi ve sosyal medya üzerinden Çin’i terbiyene terbiye ve tepkiler çığırtkanlığa yükseldi. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .. . . . . . . . . . . . . . ” ” Türkiye’de yaşanılan Doğu Türkistan davaları 4 yıldır memleketindeki temasla görüştükleri aileleriyle tepkilerini twitterları ile yakın çekimler. Yapılan konuşmayla görüştüler anlattılar.

Ne olmuştu? 

Türkiye’de yaşayanlarla Uygurlar’daki Kamping Mağdurları Platformu 176 konaklama Başkonsolosluğu aileyle bağlantı kurabilmek için için için bekliyor. Çin konsolosu 176 kişilerden gelenlerden hizmetten bahseder.

Kaynak : serbestiyet.com.tr/Taner Erkal yönetimi

Share
146 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ