logo

trugen jacn

GP GENEL BAŞKANI DAVUTOĞLU : DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ZULME SESSİZ KALMAK ZİLLETTİR !

“Zillet, Doğu Türkistan’daki zulme karşı sessiz kalmaktır”

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ(UYHAM)

Gelecek Partisi(GP) Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Parti genel Merkezinde basınç sistemi içi ve dış olaylarda bulundu.

GP Partisi genel başkanı Sayın Davutoğlu Çin’in işgalindeki Doğu Türkistan’da yaşayan Türklere yönelik baskı,zulüm ve soykırım uygulamaları hakkında  de açıklamalarda  bulundu. Genel Başkan Davutoğlu kendilerine  yöneltilen Zillet suçlamalarına karşı ” Esas zillet, Çin’in  işgalindeki  Doğu Türkistan’daki uygulamalara yönelik sessiz ve kayıtsız  kalmaktır. sözleri ile tepki gösterdi.

GP Genel Başkanı Davutoğlu sözlerini şöyle sürdürdü ; 

“Şimdi bizi eleştiren siyasilere sesleniyorum: Zillet nerede çalışıyorsunuz? Bu ülkenin sahip olduğu yasak dilin kullanımında az değil, zillet, Türkçemizin Kaşgar’da, o azizlerde konuşulan Türkçenin geçtiği bir ülkede, Uygur kardeşlerim kamplarında her türlü sorunlardanye uygulamalarından, Uygur bacılarımızın nasıl olduğue muhataplardan bir yandan sudurumuz, Sayın Bahçeli. Bütün dünyada ayaktayken, Doğu Türkistan’daki zulme karşı sessiz kalmak zillettir. Ankara, mazlum milletlerin de başkentidir. Bizi zilletle suçlayacağınıza, Erdoğan’a dönüş ve Doğu Türkistan için bakımınızı tamamlamak için kullanabilirsiniz.

Kardeşlerimizi bizi  Toroslarda Yörük, Diyarbakır’da Serok, Erzurum’da Dadaş, Balkanlarda Boşnak, Kırım’da ‘Tatar Ahmet’ olarak  tanımlarlar.”

Kaynak : Gazeteler ve Ajanslar

Share
142 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ