logo

trugen jacn

DÜNYA UYGUR KURULTAYI BAŞKANI İSA “SAVAŞÇI ” DİZİSİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJİ YAYINLADI

 Diaspora’da yürütülen Doğu Türkistan Milli Hareketinin en üst ve şemsiye Kuruluşu olan  ve merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunan Dünya Uygur Kurultayı  dün 28. bölümü yayınlanan “SAVAŞÇI” dizisisinin senarist  Sayın Süleyman Çobanoğlu ve çalışma arkadaşları için dizide DOğu Türkistan’ı gündeme getirdikleri için  bir teşekkür mesaji  yayınladı.

Sayın Süleyman Çobanoğlu’na da  bizzat iletilen  Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı Sayın Dolkun İsa imzası ile yayınlanan teşekkür mesaji aynen şöyle ;

 

Sayın Süleyman Çobanoğlu
SAVAŞÇI Dizisi Senaristi

Türkiye’de  ve dünya’da ilgi ve beğeni ile ile  izlenen  “Savaşçı” dizisinde Doğu Türkistan sorununu  gündeme getirdiğiniz ve gündeme getirmeyi sürdürmeniz bizleri son derece sevindirmiş ve çok mutlu etmiştir. Bunun için sizin şahsınızdan bütün değerli  çalışma arkadaşlarınıza en derin selam ve saygı ve şükranlarımı   sunuyorum.
Geçtiğimiz günlerde de sizi telefonla aramış ve teşekkür ve iyi dileklerimi  arz etmiştim. .

Dün akşam  yayınlanan  yeni bölümü de seyrettim ve çok duygulandım. Size hemen  tesekkür  etmeyi ve bu mesaji  yazmayı  şahsım ve temsil ettiğim  Dünya Uygur Kurultayı  için bir borç bildim.
Günümüzde, Dogu Turkistan halkı tarihte eşi ve benzeri görülmemis bir baskı,zulüm ve soykırıma maruz  bulunmaktadırlar. Kardeşlerimizin  yardım çığlıkları ile bizlerin bu istiraplarını   duyan ve bu zulume tepki gösteren ve dur diyebilen kimse maalesef ortalarda görünmemektedir.Doğu Türkistan’daki bu insanlık dışı vahşeti her kes görmemezlikten ve duymamazlıktan gelirken vede  seyredici kalırken, sizin  bizim için çok  zor ve sıkıntılı olan bir  ortamda  çektiğiniz  “SAVAŞÇI” dizisinde Doğu Turkistanı gündeme getirmeyi sürdürmeniz ve ekranlara  yansıtmaniz bizim için çok büyük teselli ve ilham kaynaği olmustur. Sizin bu yiğitçe duruşunuzu insanı, vicdanı ve medeni casaretinizi  yürekten kutluyor,minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu durum biz kalbi kırık.  yanık ve dertli Doğu Türkistanlı Kardeşlerinizi çok sevindirmiş,  vede çok memnun etmiştir. Bu dünya’da bu zamanda da mağdurlardan ve mezlümlardan yana olan ve onların da sesini duyan ve duyuranın da var olduğu yolundaki inancımızı kuvvetlendirmiştir. Bu Doğu Türkistan katkı ve yardımınız muhacerette yaşayan bizlere çok büyük moral ve teselli  olmuştur.Bu yardım,katkı ve desteklerinizi bundan böyle de sürdürmenizi ümit ediyor ve  buna  olan inancımızı  ifade etmek isterim.
Size tekrar bir kez daha teşekkürlerimi sunarken, sağlık ve esenlik içinde mazlumlar için ve aziz Türk Milleti  için  nice ve daha büyük ve daha etkin çalışmalar yapmanız niyazı ile selam ve saygılarımı sunuyorum.

 

Dolkun İSA
Dünya Uygur Kurultayı Genel Başkanı

Etiketler: » » » » » »
Share
1042 Kez Görüntülendi.