logo

trugen jacn

ÇİNVİRASÜNÜ DÜNYAYA BULAŞTIRAN ÇİN, BU BU KEZ ÜLKELERDEKİ ÖLÜMLERLE ALAY EDİYOR

Komünist Partisinin  pençesindeki Çin,Wuhan’daki askeri Viroloji Labratuvarlarında üreterek  Çinli  Kamikazileri ile dünyaya bulaştırdığı Çinvirüsünden sonra,bu kez diğer ülkelerdeki insan ölümleri ile alay ediyor. Çinvirüsünün çıkış merkezi Wuhan’da onbinlerce Çininin katıldığı bir geçe eğlencesi düzenleyerek insanlıkla dalga geçiyor. Diğer yandan ise, Uluslararası toplumun tepkisine rağmen Uygur Türklerine yönelik baskıcı politikalarına  uluslararası toplumun suskunluk ve kayıtsızlığından cesaret alarak soykırım cinayetlerinin şiddetini arttırıyor.

Çin'den tepki çeken koronavirüs paylaşımı: Ölümlerle alay ettiler

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP’nin pençesindeki Çin yönetimi bulaştırdığı Çinvirüsü afeti sonucu hayatlarını kaybedenlerle alay ediyor.Çinvirüsü’nün çıkış noktası olan Wuhar kentinde on binlerce Çinli’nin katıldığı bir açık hava konseri düzenleyerek dünya ile adeta dalga geçiyor. Pekin yönetimi, bir skandala daha imza attı ve  Hindistan’da korona ölümlerinin rekor kırması üzerine Çin Komünist Partisi’ne ait Weibo  sosyal medya platformunda “Çin’de yakılan ateş ile Hindistan’da yakılan ateş arasındaki fark” paylaşımı yaptı.  Komünist Çin Hindistan ile alay eden bu paylaşımı  şiddetli tepkilerin ardından  sildiği bildiriliyor.

Çin Komünist Partisi ile ilişkili sosyal medya hesabından, Hindistan’da Kovid-19 ölümleri ile paylaşım büyük tepki çekti.

Weibo’da yapılan paylaşımda, Çin’de fırlatılan bir roket ile Hindistan’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden kişilerin parklarda yakıldığı fotoğraf yan yana koyularak “Çin’de yakılan ateş ile Hindistan’da yakılan ateş arasındaki fark” yazıldı.01.jpg

KULLANICILAR TEPKİ GÖSTERDİ

BBC’nin haberine göre, Cumartesi akşamüstü yapılan paylaşım tepkilerin ardından silindi. Milyonlarca takipçisi olan Çin Komünist Partisi Merkezi Politik ve Yasal İşler Komisyonu tarafından yapılan paylaşımın ardından Weibo kullanıcıları bunun uygunsuz olduğunu yazmıştı.

Bir 15 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Kaynak : https://www.karar.com/koronavirus/cinden-tepki-ceken-koronavirus-paylasimi-1615071

 

Share
90 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ