logo

trugen jacn

ÇİN’İN KÜSTANLIĞINA KARŞI İLK ADIM : ÇİN BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDEKİ CADDE ADI “TÜRKSOY”

Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin  Barın Katliamının 31.yıl dönümünü için mesaj yayınlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş  için aklınca cevap niteliğinde  hadsız, tehditkar ve küstahça yayınladığı  mesaj için Ankara BŞB. Meclisinde ilk adım  atıldı.  Çin Büyükelçiliğinin bulunduğu Caddenin adı TÜRKSOY  CADDESİ olarak değiştirilmesi için  verilen teklif  oylanacak. 

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında tehditvari bir paylaşım yapan Çin Büyükelçiliği hakkında Mansur Yavaş’tan flaş bir adım geldi.

Bugün toplanan Ankara Büyükşehir Belediyesi nisan Ayı Meclis toplantısı 5. Birleşimi’nde belediye meclisine sunulan önergede Çin Büyükelçiliği’nin bulunduğu Ferit Recai ERTUĞRUL Caddesi’nin ismini değiştirme teklifi sunuldu.

YENİ ADI “TÜRKSOY” OLACAK

Önergede: “Çankaya İlçesi Oran Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ‘Ferit Recai ERTUĞRUL Caddesi’ isimli yol güzergahının tamamının veya TÜRKSOY kurum binasının olduğu kısmın “TÜRKSOY CADDESİ” olarak değiştirilmesi” ibaresine yer verildi

UYGUR TÜRKLERİ TAVRIMIZA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR

Ankara BŞB.Başkanı Mansur Yavaş, Çin’in Ankara Büyükelçiliğinin   twitter’den kendisini etiketleyerek yaptığı  hadsiz,tehditkar ve küstahça açıklamasına  yönelik olarak:  “Kimsenin içişlerine karışmak gibi bir niyetimiz yok. Ama bir yerde mazlum feryadı yükseliyorsa, bizler de insan olmanın gereğini yerine getiriyoruz. Konuyu siyaset üstü görerek, Uygur Türkleri ile ilgili tavrımıza destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak : milli gazete.com. 12.04.2021

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ