logo

trugen jacn
29 March 2020

ÇİN ÇİNVİRÜSÜ SALGININDAN SONRA SAHTE MASKELERİ İLE DE DÜNYA’YA ÖLÜM SAÇIYOR

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Hollanda Sağlık Bakanlığı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Çin’den ithal edilen kalite standartlarını karşılamadığı için kullanılmak üzere tıbbi kurumlara gönderilen yüz binlerce maskenin geri çağrılmasını emrettiğini açıkladı.

Hollanda, coronavirüs salgınına tedbir amaçlı Çin’den bir maske ithal etti.21 Mart’ta, Çin fabrikasında “KN95” etiketli bir maske kalite kontrol sertifikası ile donatıldı ve Hollanda’ya geldi. Kısa bir süre sonra, Hollanda Sağlık Bakanlığı, gelen maskelerin denetim standartlarını karşılamadığını hatırlatan bir uyarı aldı.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Ancak yüz binlerce maske hastaneye teslim edildi ve yetkililer geri kalan kısmı kullanmamak üzere hemen dondurmaya karar verdi.

Hollanda Sağlık Bakanlığı yetkilileri, ikinci teftişin sonuçlarının maskelerin kalite standartlarını karşılamadığını gösterdiğini söyledi. Hollanda hükümeti şimdi gönderilen tüm maskeleri çöpe atmaya karar verdi. 

Çin’den bir partide Toplam 1.3 milyon maske gelmiş olup, Hollandalı yetkililer, tıp kurumlarına dağıtılmış olan toplam 600.000 maskeyle geri tolanmasını emretti.

Kaynak: qha. ve diğer ajanslar – 荷兰卫生部周六宣布,已下令收回已发往医疗机构使用的从中国进口的数十万只口罩,因为这批口罩不符合质量标准。

Etiketler: » » » » »
Share
310 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ