logo

trugen jacn
31 August 2019

ÇİN,MÜSLÜMAN TÜRK SOYKIRIMINI GÖRME, XİAN-İSTANBUL UÇUŞLARINA HEMEN BAŞLA !

Çin yönetimi işgali altındaki Doğu Türkistan’da Müslüman Türk halkına yönelik,baskı,zulüm,insanlık dışı cinayetler ile Soykırımlarının şiddetini arttırırken,diğer yandan Doğu Türkistan Türklerinin kardeş,dindaş.soydaş ve ırkdaşları olan Anadolu Türklerinin ülkesi Türkiye’ye yönelik mütecaviz hamlelerini arttırıyor. Çin yönetimi 2010 yılında başlattığı Urumçi-İstanbul seferlerini 2016’da iptal ederken,Doğu Türkistan’ı adeta açık hava hapishanesi’ne çevirerek Türkleri nefessiz bırakarak boğmaya çalışıyor. Buna karşılık Çin’den Uygur Türklerine uyguladığı zulme yeterince tepki göstermeyen ve sessiz kalan Türkiye ile ilgili yeni bir hamle geldi. Çin, Türkiye’nin Milli hava yolu Şirketi olan THY’na Xian-İstanbul arası uçuş iznini vererek Türk Milleti’nin vicdanı ve duyarlılığı ile alay ederek dalga geçti . Soykırımcı Çin’in son Hamlesi ise ; ” DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ MÜSLÜMAN SOYKIRIMINI GÖRME VE DUYMA ! XİAN – İSTANBUL UÇUŞLARINA HEMEN BAŞLA ! “ şeklinde oldu.

Uygur Türklerine zulüm sürüyor ama… Türkiye’den Çin’e uçuş sayısı arttı

Uygur Haber ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

Türk Hava Yolları, Çin’in en kadim başkenti ve önemli şehirlerinden biri olan Xian’a uçulması için gereken izinlerin alındığını açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, THY’nin tarihi İpek Yolu’nun başlangıcı kabul edilen Çin’in Xian şehrine uçmak için gerekli onayları almasına ilişkin, “En kısa sürede izin süreçlerini tamamlayıp seferleri başlatmak arzusundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Ekşi, Twitter hesabından, THY’nin tarihi İpek Yolu’nun başlangıcı kabul edilen Çin’in Xian şehrine haftanın 7 günü uçuş başlatacak olmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Abdulkadir Emin Önen’e söz konusu güzel haber için teşekkür eden Ekşi, “THY olarak en kısa sürede izin süreçlerini tamamlayıp seferleri başlatmak arzusundayız. 30 Ağustos öncesi çok sevindirici bir haber. Ülkemiz ve hava yolumuz için hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

PEKİN BÜYÜKELÇİSİ ÖNEN’DEN  SKANDAL  SÖZLER : HEDEFİM İSTANBUL’DA ÇİN MAHALLESİ !

Büyükelçi Önen : Çin’in Xian Uçuşuna İzin vermesi Memnuniyet Verici

Türkiye’nin Pekin Büyükelçisi Önen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, THY’nin Xian-İstanbul seferlerine başlaması için gerekli onayları bugün aldıklarını belirterek, Türkiye ve Çin arasındaki hava trafiğini artırmanın, ticari ilişkileri karşılıklı dengeye oturtmak açısından ayrı bir önem taşıdığını vurgulamıştı.

Önen, “Xian, bilindiği gibi İpek Yolu’nun başlangıcı kabul edilir. Milli gururumuz THY’nin, şimdiye kadar Çin’e yaptığı uçuşlarına 10 yıl aradan sonra yeni bir güzergah daha eklemiş olduk. Haftada 7 gün gerçekleşecek uçuşların ülkemiz turizmine katkısı büyük olacak inşallah.” ifadelerini kullanmıştı.

çİN uYGUR SOYKIRIM RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

ÇİN’İN UYGUR TÜRKLERİNE ZULME TEPKİDE YETERSİZ KALDI

Çin hükümetinin Uygur Türklerine uyguladığı zulüm ve asimilasyona Türkiye’nin sessizliği sürüyor. Birleşmiş Milletler’de 22 ülkenin Çin’e karşı imzaladığı mektupta Türkiye’nin imzası yer almamıştı. Söz konusu mektupla, Çin hükümetinin Uygur Türklerine uyguladığı zulme tepki gösterilmişti. Ayrıca AKP’li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Uygur Türklerinin alıkonulduğu toplama kamplarının yer aldığı Çin’in Yiwu şehri ile kardeş şehir protokolü imzalamıştı.

Kaynak : Yeniçağ: Uygur Türklerine zulüm sürüyor ama… Türkiye’den Çin’e uçuş sayısı arttı

Etiketler:
Share
929 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ