logo

trugen jacn

ÇİN TOPLAMA KAMPI MAĞDURLARI BEM-BİR-SEN GENEL BAŞKANI USLU’YU ZİYARET ETTİ

Doğu Türkistan Toplama Kampları Mağdurları Platformu Başkanı Medine Nazimi ve Beraberindeki Heyet, Genel Başkanımız Levent Uslu’yu Ziyaret Etti

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MEREKEZİ(UYHAM)

Doğu Türkistan Toplama Kampları Mağdurları Platformu Başkanı Medine Nazimi, Platform Sözcüsü Mizaahmet İlyasoğlu, Resul Turan ve Rabiyegül Haci Muhammed ile birlikte Belediye ve Özel İdare Çalışanları  Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Genel Başkanı  Levent Uslu’yu ziyaret etti. Ziyarette Genel Başkan Yardımcılarımız Recayi Karslı ve Ercan Olgun da bulundu.

Doğu Türkistan da bulunan kardeşlerimize uygulanan zulmü tüm dünyaya duyurmak, sivil toplum kuruluşları olarak konuya ilişkin farkındalık oluşturmak ve yapılacak çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunulan görüşmeden duyduğu memnuniyeti ifade eden Genel Başkanımız Uslu, her daim Doğu Türkistan davasının yanında olduklarını ifade ederek Doğu Türkistan Toplama Kampları Mağdurları Platformu Başkanı Medine Nazimi ve beraberindeki heyete teşekkürlerini iletti.
Doğu Türkistan Toplama Kampları Mağdurları Platformu Başkanı Medine Nazimi ise Genel Başkanımız Uslu ve Genel Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ederek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ettiler.

KAYNAK : https://bembirsen.org.tr/dogu-turkistan-toplama-kampi-magdurlari-platformu-baskani-medine-nazimi-ve-beraberindeki-heyet-genel-baskanimiz-levent-usluyu-ziyaret-etti

 

Share
33943 Kez Görüntülendi.