logo

trugen jacn
04 Ağustos 2014

BEM-BİR-SEN BAŞKANI TURBAY : TÜRKİYE’NİN MÜSLÜMAN KATLİAMI KARŞISINDA SESSİZ KALMA LÜKSÜ YOK..!

      Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Türkiye’nin kardeş coğrafyalarda devam eden katliamlar karşısında sessiz kalma gibi bir lüksünün olmadığını belirterek, “Diplomatik girişimlerin başlatılması ve bu ülkelerle ikili ilişkilerin askıya alınması çözüm olmasa bile taraf olmanın göstergesi sayılabilir” dedi.

Turbay yaptığı yazılı açıklamada, yıllardan beri devam eden ancak Ramazan ayında oruç ibadetinin engellenmesi, bayramda Müslüman Uygur Türkü kadınlarının başörtülerine yönelik saldırılarla iyice artan Doğu Türkistan’daki Çin zulmü, ve Gazze’de yaşananların katliamlara dönüştüğünü belirtti.

Çin’in, Doğu Türkistan’da Uygur Özerk Bölgesi’nde bayramın ilk gününden beri katliam yapmaya devam ettiğini belirten Turbay, “Katliam bölgesinin dünya ile irtibatı kesildiği için o bölgede yaşayan binlerce Müslüman Uygur Türkü’nün akıbeti bilinmiyor” dedi.

Doğu Türkistan’da Çin tarafından gerçekleştirilen katliamlara tepki gösteren Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, “Türkiye bu mezalime sessiz kalmamalı. Gazze’de bizim, Irak’ta bizim, Doğu Türkistan’da bizim. Katliama, şiddete ve teröre göz yummak büyük Türkiye’ye yakışmaz” dedi.

Turbay, artarak devam eden ve artık toplu katliamlara dönüşen Çin zulmüne dur denmesi gerektiğini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Doğu Türkistan’daki Uygur Türkleri kardeşlerimize yönelik katliamlar tıpkı Gazze de olduğu gibi seri hale dönüşmüştür. Günlerden beri haber alınamayan bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerde yaşayan Müslüman Uygur Türkleri’nin akibetlerinin ne olduğunu bilen yoktur. Oruç, namaz, cami ve hacc yasağı getirilen Müslüman Uygur Türkleri şimdide toplu katliamlara kurban gitmekte, Çin bu katliamlara dünyanın gözü önünde ev sahipliği yapmaktadır. Öte yandan Çin’in nükleer denemelerini de Doğu Türkistan bölgesinde yaptığı bilinmektedir. Uygur Türklerine konan doğum yasağı ile 2 çocuktan sonraki doğumlar, 9. ayında bile olsa kürtaj ile sonlandırılmakta, alenen bir başka cinayete imza atılmaktadır.”

Turbay, “Katil devlet İsrail’in masum Filistin halkı üzerine yağdırdığı bombalar, çoğu çocuk binlerce sivilin katledilmesi yüreğimizi paramparça etmektedir. Aynı şekilde bir başka katil devlet Çin’in Uygur Türkleri üzerinde sırf Müslüman oldukları için uyguladıkları mezalim, Irak’ta Türkmen kardeşlerimize karşı uygulanan baskı ve şiddet de bizi derinden yaralamaktadır” dedi.

– “Çin MALLARINA AMBARGO KONMALI”-

Türkiye’nin kardeş coğrafyalarda devam eden bu katliamlar karşısında sessiz kalma gibi bir lüksünün olmadığını kaydeden Turbay, “Diplomatik girişimlerin başlatılması ve bu ülkelerle ikili ilişkilerin askıya alınması çözüm olmasa bile taraf olmanın göstergesi sayılabilir. Dünyanın en önemli ekonomilerinden birisi olan Çin’in, dünyayı sardığı sahte mallarına konabilecek ambargo da tarafımızı belli etmemize yarayacak çözümlerden olabilir” ifadelerini kullandı.

Kaynak  :  http://www.haberler.com/bem-bir-sen-baskani-turbay-turkiye-nin-katliamlar-6337863-haberi/

Etiketler: »
Share
689 Kez Görüntülendi.