logo

trugen jacn

ÇEKYALI DİREKTÖR JANDA : ÇİN’İN SOYKIRIMINDAN AVRUPALI OLARAK UTANÇ DUYUYORUM.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çekya Cumhuriyeti Güvenlik Politikaları Araştırma Merkezi.Avrupa Değerleri Direktörü Jakup Janda, ” Avrupa Yahudi Soykırımını her hatırladığında hep bir ağızdan Never Again(Bir Daha Asla) sözlerini sarf eder.Ama Çin günümüzde Uygurları toptan katliamla soykırım yapıyor.Bunun içinbir Avrupalı olarak utanç duyuyorum.” açıklamasında bulundu.

Bir 1 kişi ve şunu diyen bir yazı 'Jakub Janda @_JakubJanda Europe says "never again" on holocaust memories but when China organizes genocide of one ethnic group, Europe shuts up, kneels and asks China to keep the business up. As a European citizen, I am so ashamed. This is a crime of our generation, we stand and do nothing. 17:37 23 Feb 21 Twitter for iPhone 83 Retweets 2 Quote Tweets 195 Likes' görseli olabilir

Çekya Güvenlik Araştırmaları Merkezi Avrupa değerleri Merkezi Direktörü Jacob Janda twutter hesabından yaptığı açıklamasında şunları ifade etti : ” Avrupalılar Yahudi Soykırımını her hatırladığında Never Again (Bir Daha Asla) sözünü tekrarlar. Ama Çin günümüzde toptan bir Milleti tamamen yok etmek için Uygurlara soykırım yapıyor. Ama bu durum karşısında Avrupalı tepki vermiyor ve çenesi kilitleniyor.(Ağzını açmıyor) Çin’e diz çökerek onunla ticaretini sürdürüyor. Ben bir Avrupalı olarak bu durumdan çok utanç duyuyorum.

Çin’in yaptığı soykırım bir ulusun tamamen soykırımla yok edilmesine yönelik bir Cinayettir. Bizler hala hiç bir şey yapmadık ve Çin’in Uygurlara yönelik bu soykırım cinayetini kayıtsızca izliyoruz.” dedi.

Share
397 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ