logo

trugen jacn

UYGUR AKTİVİST ENVER ERDEM: KAMP MAĞDURU’NUN ANLATIMI KARŞISINDA ŞOK OLDUM !

Bir 1 kişi görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Hollanda’da yaşayan Doğu Türkistanlı Uygur Türkü aktivist Enver Erdem, kamp mağduru Kalbinur Sıddık Muellime ile CNN.’nun yaptığı raportaja katkı amacı ile çevirmen olarak katıldığını, kendisinin Çin Nazi Kampları hakkındaki acımasız, vahşet ve korkunç gerçekleri duyunca büyük bir şok yaşadığını yaptığı işten de hiç bir zaman asla zevk ve onur duymayacağını açıkladı.

Bir 1 kişi ve ayakta görseli olabilir

Uygur Türkü Aktivist Enver Erdem,sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalasında şunları yazıyor ; ”

CNN’nin Çin Nazi Kampı mağduru Kalbinur Sıddık Muellime’nin raportajina katkım olması amacı ile çevirmen olarak katıldım.

Bu raportaj/haberde katkı verenlerin arasında ismim geçmesine rağmen, ben bundan hiç sevinemedim ve asla şeref de duymuyorum. Bu habere çevirmen olarak katılıp anlatılanları bizzat duyduktan sonra yaptığım hiç bir işten zevk almaz oldum.

Hayattan zevk almak, sevinç duymak ve mutlu olmak benim için olağandışı ve sevimsiz bir hale geldi. Çünkü işgalci Çin’in insanlık kalıbından çıkan onursuz ve alçakça cinayetlerini duyunca düşüncelerim tamamen alt üst oldu .Raportaj ve ziyaretin sebebi çok özel ve hassastı.

Kalbinur Sıddık Hanım başına gelenleri benim yanımda anlatmaktan utandığı için ben bir ara dışarı çıkmak zorunda kaldım. Anlattıkları ise çok adice, alçakça ve insanlık için utanç verici idi. O, Çin Nazi Kampında İnsanlığını kaybetmiş hayvandan daha beter Çinli İşkencecilerin zavallı Uygur Hanım-kızlarımızın iffet ve namuslarını alçakça çiğneyen, insanlık onurunu ayaklar altına alan, vahşi hayvanlardan binlerce kez beter acımasız ve dehşet dolu aşağılıklarını adeta yeniden yaşıyormşçasına göz yaşları içinde anlattı.

Bu raportajdan sonra Kalbinur Muellime çektiği eziyet ve zulümler ve işkenceler insanın hiç duymak istemeyeceği anlatımları ile adeta yeniden yaşamak sorunda kaldı ve üzüntüsünden rahatsızlanarak yatağa düştü. Bir hafta kadar yatakta yatmak zorunda kaldı.

Bu haberin yayınlanmasından sonra Kalbinur Sıddık Hanımın bir kez daha daha büyük acılar ve istıraplar çekerek ağır deprasyonlarla uğraşmak zorunda kalacağından çok endişe ediyorum.

Bir 22 kişi, ayakta duran insanlar ve dış giyim görseli olabilir

Ey Sonsuz Kudret Sahibi Allahım, Kalbinur Sıddık hanımı ve diğer Çin Nazi Kampı mağdurları Kardeşlerimize yardım eyle ve onları daima koru!

Ey Uluğ Tengrim, Senin Müslüman kulun ve yarattığı Türk Milletinden olmaktan başka bir suçu olmayan bu mazlume Kardeşlerimize, Analarımıza, Bacılarımızave kızlarımızı ÇKP’lı ayaklı Hayvanaların bu aşağılık ve iğrenç taciz ve tecavüz cinayetlerinden bir an önce kurtar Allahım !

Yüceler Yücesi Ulu Rabbım, Bu Kardeşlerimize yeniden kendilerine gelebilme fırsatı ver! Amin

Yapılan raportajin Linke : https://www.cnn.com/…/china-xinjiang-teacher…/index.html

Share
306 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ