logo

trugen jacn

KOMÜNİST ÇİN,UYGUR TÜRKLERİNİ KENDİLERİ İÇİN NEDEN “TEHLİKELİ ” GÖRÜYORLAR ?

Görüntünün olası içeriği: Ekrem Barak Arikoglu

Prof.Dr.Ekrem Barak ARIKOĞLU

Tarih kitaplarımızda ilk öğrendiğimiz bilgilerden biri, Uygur Türklerinin göçebe hayatı bırakarak tarımla uğraşmaya başlayan ilk Türk topluluğu oluşudur. Yerleşik hayatla birlikte Budizmin çeşitli öğretilerini de kabul etmişlerdir.
İslam dinini ilk kabul eden ulu Karahanlı Hükümdarı Satuk Buğra Han’ın Müslüman olduğu yer tam da bugün Çinlilerin Türk Kültürünü yok etmeye çalıştığı Kâşgar ve çevresidir. Bugün; Satuk Buğran’nın, Kaşgarlı Mahmut’un, Yusuf Has Hacib’in mezarları Doğu Türkistan’da, Kâşgar ve civarındadır.
Kazaklar, Kırgızlar gibi bozkırda yarı göçebe hayatı yaşayan Türk boyları hâlâ at üstündedir. Oysa Uygurlar attan çoktan inmişler, bağcılık, bahçecilik, Tanrı Dağlarından yer altı kanalları Karızlarla taşıdıkları suyla verimli tarımın her türünü yapmışlardır, yapıyorlar, temel meslekleri çiftçilik. Uygurlarda yerleşik hayata bağlı olarak medeniyet, zengin müzik kültürü gelişmiştir.
Ben onlarca kişiyle Doğu Türkistan’da bizzat konuşarak öğrendim. Bir Uygur kızı ölür de bir Çinli erkekle evlenmez. Bir Uygur genci ölür de bir Çinli kızı almaz. Çünkü Uygur Türkü geleneklerine bağlı tam inanmış bir Müslümandır. Çinlilerin çoğunu inandığı herhangi bir dinleri yoktur. Komünist parti buna müsaade etmez zaten. Tabii olarak tam inanmış bir Müslümanın inançsız biriyle evlenmesi mümkün değildir. Bu yüzdendir ki Göktürkler zamanında özellikle hükümdar ailelerinde sıklıkla yaşanan Çinli kızlarla evlenme Müslüman Uygurlarda yoktur. Bugün Uygurlar Müslüman olmalarının cezasını çekiyor yani. Dünyanın gafil ve duyarsız Müslümanları, Müslümanların hamiliğini bağıra çağıra yapan bizim siyasilerimiz bunun bilincinde olsalardı keşke. Bilincinde iseler Müslümanlıklarında samimi olsalardı.
Çin, Uygur Türklerini evlenme, demografik yapıyı değiştirme, ülkedeki özgürlükleri kısıtlayarak dışarı kaçırma siyasetlerinin sonuç vermediğini görünce bugünkü Faşist uygulamaları yapmaya, milyonlarca Müslüman Uygur Türkünü kamplarda mankurtlaştırmaya, Uygur kızlarını zorla Çinlilerle evlendirmeye başladı.
Uygurlar yüksek imanlarıyla Çin’in Batıya taşmasını âdete ikinci bir Çin Seddi olarak önlüyorlar. Doğu Türkistan yok edilince Asya’nın bomboş bozkırlarını, Kazakistan’ı, Kırgızistan’ı çekirge sürüsü gibi birkaç yıl içinde Çinliler istila edecek. Şimdiden ettiler bile! Kısa sürede Türkiye Sınırlarına dayanacaklar. Bugünden Çin’in ticari sömürgesi durumundayız. Gaflet içindeki Türkoğlu uyan…

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava


Dünyada en son terörist olacak Türk Boyu Uygurlardır. İnançları onların terörist olmasını engeller. İçlerinden çıkabilecek üç beş kandırılmışı göstererek Uygur’un terörist olduğunu söyleyenin kendisi teröristtir, Faşist Çin’in finosudur. Doğu Türkistan’ın Çin toprağı olduğunu söyleyenler; cahil, kimliksiz, kişiliksiz, şahsiyetsiz, Türklük şuur ve gururundan uzak çapsızlar, kapı kullarıdır. Çin Doğu Türkistan’ı 1949 yılında işgal etmiştir, bu işgal devam ediyor ve şu anda bu işgal suçunun üzerine bir de soykırım suçu eklenmektedir.
Uygur Türk olduğu, Türklüğünü koruduğu, koruyacağı için Çin’e tehlikedir.
Uygur Müslüman olduğu, Müslümanlığından vazgeçmediği için Çin’e tehlikedir.
Uygur Çin’in Batıyı istilasının önünde set olduğu için Çin için tehlikedir.
Türkoğlu uyan bir an önce atalarına, Oğuz Kağan’a, Bilge Kağan’a, Fatih’e, Atatürk’e yakışır bir nesil olduğunu göster. Kendini bil. Titre ve kendine dön. Sen kendini bilirsen, Türklük şuur ve bilgisine ulaşırsan seni kimse yok edemez.
Tanrı Zalimleri, Zalim Kıtay’ı Yok Etsin. Tanrı Mazlum Uygurları Korusun.
Tanrı Türk’e Yar Olsun, Turan Eller Var Olsun….

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, oturuyor, ayakkabılar, çocuk ve açık hava

Esir iken Kırım,Kerkük Türkistan .
Bana zindan olur Maraş Elbistan.
İbni sina,dedem korkut ,Alparslan .
Susarsam hakkını helal etmesin..

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
1261 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ