logo

trugen jacn

TÜRKİYE’DEKİ MÜSLÜMAN TÜRK DÜŞMANI ÇİNCİ TERÖR ÇETESİNE(ÇETÖ’YE) LANET YAĞIYOR

TÜRKİYE’DEKİ MÜSLÜMAN  TÜRK DÜŞMANI ÇİNCİ TERÖR ÇETESİNE(ÇETÖ’YE) LANET YAĞIYOR

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ana-Baba,eş ve çocuklarından 4 yıldır haber alamayan 11 Doğu Türkistanlı Uygur Türkünün Güvenlik güçlerince Ankara’ya sokulmaması olayını ÇKP Faşizmi adına fırsata çevirmek isteyen Türkiye’deki kaşarlı Çinsevici Parti ile onun yandaş kuruluşu Sözde GB. Gurubunun hakkını aramak ve sesini duyurmak isteyen mağdur ve mazlum Uygur Türklerine yönelik sosyal medya üzerinden ” Kışkırıtıcı ve Bölücü Uygurlar” iftira ve alçak saldırılarına karşı siyasi partilerimizden,STK.lardan,Aydınlardan ve bilumum Aziz Türk Milletinden tepkiler yağdı ve bu aşağılık Çinci Terör Çetesinin sarfettiği sert ve vurucu ifadeler ile protesto edilerek lanetlendı.

Siyasi Partilerin Tepkisi

İYİ Parti üyesi Ümit Karaca Sosyal medya üzerinden aşağıdaki paylaşımı ile tepkisini ortaya koydu.

GELECEK Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Sema Sılkın Ün Tv.5 Tv.’nun canlı haber programına katılarak Çin’in Türkiye’deki Terör Çetelerine tepki gösterdi ve ayrıca twitter üzerinden de videosunu paylaştı.

Türk Ocakları Genel Başkanı Prof.Dr.Mehmet Öz twitter üzerinden yaptığı açıklamasında ÇKP yanaşmalarının masum Uygur Türkü Kardeşlerimizi suçlaması asla kabul edilemez.sözleri ile tepki gösterdi.

Gazeteci Yazar Sayın Sayın Yıdrıay Uğur’un paylaşımı ise aşağıda;

Türk Ocakları Çerkezköy Şube Başkanı Sayın Emrah Gültekin ise facebook üzerinden yaptığı açıklama ile ile aşağıdaki ifadeleri kullandı;

Çin’deki Uygur Türklerine yapılan zulmü anlatabilmek için Ankara’ya yürüyenlere “Uygur Kışkırtıcıları” “Bölücüler” diyen Vatan Partisi’nin gençlik yapılanması TGB…Boşverin ideolojileri burada insanlık dramı var, burada soykırım var, burada vahşet var. Bu kadar mı insanlığınızı kaybettiniz..Çok net ifade ediyorum, İNSAN DEĞİLSİNİZ..

Share
249 Kez Görüntülendi.