logo

trugen jacn

MASUMİYETİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ HER YER VE DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN 40 DİLDE DÜNYA’YA ÇAĞRI

Çocuk Vakfı,Dünya Çocuk Elçiliği ve İnsanlık Savunma Hattı adlı  3 Sivil Toplum Kuruluşu “Masumiyetin Öldürüldüğü Her Yer ve Doğu Türkistan İçin ” başlığı  ile tüm  dünyaya   40 dilde   çarpıcı bir bildiri yayınladı. Bildiride “Uygurların, Amerika’daki Kızıl Derililer Ve Afrika’dan sökülüp köle yapılan milyonlarca masum insan gibi olmaması için sesinizi,sesimize katar mısınız ? İfadeleri yer aldı. Bu değerli 3 Kuruluşumuza kalbi minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. 40 dilde yayınlanan  Çağrının Türkçesini aşağıda yayınlıyoruz.Bir Ömer Faruk Kahraman ve yazı görseli olabilir

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

 

MASUMİYETİN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ   HER YER  VE DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN   40 DİLDE DÜNYAYA ÇAĞRI

Uygurların, Amerika’daki Kızılderililer  ve Afrika’dan sökülüp köle yapılan milyonlarca masum insan gibi olmaması
için sesinizi sesimize katar mısınız?
Çocuk Vakfı, Dünya Çocuk Elçiliği ve Dünya Doğu Türkistan Dayanışması, “Masumiyetin Öldürüldüğü Her Yer ve Doğu Türkistan İçin 40 Dilde Dünyaya Çağrı” yaptı.

Çağrı, Birleşmiş Milletlere bağlı  örgütlere, insan hakları kuruluşlarına, Türkiye’de elçilik ve büyükelçiliği olan ülke temsilcilerine, ulusal
ve uluslararası medyaya duyuruldu.
Çağrının Ana Teması: “Etnik ve Kültürel Soykırım”
Çin Halk Cumhuriyeti’nin 2016 yılından bu yana Doğu Türkistan’da uyguladığı ‘etnik ve kültürel soykırımın bütün dünyaya duyurulmasını amaçlayan çağrıda Doğu Türkistan’ın çığlığı şöyle diledöküldü: “Acıdan öylesine büyümüşken DÜNYA: Çoğalmış ve büyümüşken cevapsız sorularımız…
Duyuramamışken sesimizi…

Bakışamamışken göz göze insan kardeşlerimizle. 2021’e geldik ve  DÜNYA kadar büyük yalnızlığımızın adı da Doğu Türkistan!”40 dilde yapılan çağrıda ülkelere, “Nefes almak bu kadar zor mu sizin oralarda?

Kardeşinize adıyla  seslenmek tehlikeli mi? Eviniz bir tutuk evi, gardiyanı Çinliyken nedir yaşamak?” diye soruldu.

Ayrıca, insanlık adına şöyle seslenildi: “Çin, gizli açık bütün ortaklarıyla sürdürüyor bu soykırımı. Dünya atlasında yer, zaman, dil, inanç, kültür, ülke ve medeniyet ayrımı yapmaksızın: İnsanlık Savunma Hattı
kurmaya hazır mısınız?”
22 Eylül 2021

Doğu Türkistan İçin Çağrı Yapılan 40 Dil  Masumiyetin Öldürüldüğü Her Yer ve Doğu Türkistan İçin Dünyaya Çağrı şu 40 dilde yapıldı:
Almanca, Arapça, Arnavutça, Azerbaycan Türkçesi, Bosnaca, Bulgarca, Çekçe, Çince, Endonezce, Ermenice, Farsça, Felemenkçe, Fransızca, Gagavuzca, Güney Azerbaycan Türkçesi, Gürcüce, Hintçe, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Kazakça, Kırgızca, Korece, Latince, Makedonca, Malayca, Moğolca, Nogayca, Özbekçe, Portekizce, Rusça, Swahilice, Tacikçe, Tatarca, Türkçe, Türkmence, Urduca, Uygurca, Yunanca.
(Albanian, Arabic, Armenian, Azerbaijani Turkish, Bosnian, Bulgarian, Chinese, Czech, Dutch, English, French, Gagauz, Georgian, German, Greek, Hindi, Indonesian, Italian, Japanese, Kazakh, Korean, Kyrgyz, Latin, Macedonian, Malay, Mongolian, Nogai, Persian, Portuguese, Russian, South Azerbaijani Turkish, Spanish, Swahili, Tajik, Tatar, Turkish, Turkmen, Urdu, Uyghur, Uzbek.)

 

Mustafa Ruhi Şirin: Hayal eden insanlara ihtiyaç var

Çocuk Vakfı Kurucu Başkanı Sayın M.Ruhi Şirin’in  Dünya’ya  40 Dilde Yaptıkları Çağrı İle İlgili Açıklaması 

Dünya Çocuk Elçiliği, Doğu Türkistan Dayanışması Sözcüsü Çocuk Vakfı Kurucu Başkanı (Türkiye) Mustafa Ruhi Şirin’in  40 dilde yapılan çağrı  ile ilgi olarak şu açıklamayı yaptı : “ Masumiyetin öldürüldüğü her yer için İnsanlık Savunma Hattı kurulamazsa dünyada  insan açığı daha da büyüyecek ve derinleşecek. Doğmuş ve doğacak çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakacağımıza karar vermeliyiz. İnsanlığın kalplerini yakınlaştıracağı bir dünya  için sesimizi önce masumlara duyurmalıyız.”

MASUMIYETIN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ HER YER VE DOĞU TÜRKISTAN İÇIN DÜNYAYA ÇAĞRI  ÇOCUK VAKFI
Zafer Sokağı No: 17 Nişantaşı / İstanbul
Tel: +90 212 240 23 83 – 240 41 96 F. +90 212 230 01 25
elmek: bilgi@cocukvakfi.org.tr / www.cocukvakfi.org.tr   cocukvakfi  cocukvakfi cocuk.vakfi  cocukvakfi
İNSANLIK SAVUNMA HATTI :  info@insanliksavunmahatti.com

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ