logo

trugen jacn

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KONCUK’TAN SİYASİ PARTİLERE DOĞU TÜRKİSTAN ÇAĞRISI

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, TBMM’de gurubu bulunan siyasi partilere çağrıda bulundu ve Çin’in Doğu Türkistan’daki baskı,zulüm ve soykırım cinayetlerine karşı ortak bir bildiri yayımlamaya davet etti.

İsmail Koncuk’tan Meclis'teki partilere Doğu Türkistan çağrısı

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, Doğu Türkistan’daki Çin zulmüne karşı TBMM’deki siyasi partilere çağrıda bulundu.

Koncuk, yerinden söz alarak yaptığı konuşmada, “Doğu Türkistan, Türk Milleti’nin kadim toprağıdır. Doğu Türkistan’da aziz soydaşlarımız, adeta, alenen ve bütün dünyanın gözü önünde bir soykırıma tabi tutulmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri dahi, birtakım yaptırımlar uygulama kararı vermişken, Türkiye’nin ve Türkiye’de faaliyet gösteren siyasi partilerin, Doğu Türkistan’daki bu zulmü kınamak adına bir ortak deklarasyon yayınlamaması kabul edilemez bir eksikliktir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, bütün siyasi partileri, Doğu Türkistan’daki zulmü kınayan bir deklarasyon yayınlamaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

KAYNAK :https://www.yenicaggazetesi.com.tr/mobi/ismail-koncuktan-meclisteki-partilere-dogu-turkistan-cagrisi-259375h.htm

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
467 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ