logo

trugen jacn

GAZETECİ ÇİFTÇİ : ÇİN’İN “BİR KUŞAK-YOL” PROJESİ TÜRK SANAYİSİNİ YERLE BİR EDECEK !

Gazeteci  Stratejist Tv.program yapımcısı Abdullah Çiftçi kimdir ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Ülkemizin önde gelen Gazetecisi, stratejisti ve Tv.programcısı sayın Abdullah Çiftci Beyaz Tv.’de yaptığı bir haber programında Çin’in yayılmacı ve emperyalist emelleri hakkında önemli tesbitlerde bulundu. Çin’in ipek yolunun yeniden canlandırılması adı altında yürütmekte olduğu “Bir Kuşak-Bir Yol ” projesinin Çin’in etnik Han Çinli nüfusunu bu projenin geçtiği ülkeler başta olmak üzere dünya devletlerine göç ettirerek kendi yumuşak gücünü (nüfus çoğunluğunu) baskı ve güç olarak kullanarak dünyayı ele geçirme projesi olduğunu anlattı . Stratejist Abdullah Çiftci’nin Beyaz Tv.’deki programındaki konuşmalarının önemli başlıkları şöyle ;

Bir kuşak yol Haritaları ile ilgili görsel sonucu

“Bir Kuşak-Bir Yol ” Çin’in Yumuşak Gücünü Kullanarak Dünya’yı Ele Geçirme Projesidir

Çinin ipek yolu projesi aslında 1 milyar 400 milyon Çin Nüfusunu Dünya devletlerine göç ettirterek çoklu nüfus ile devletlere etki göstermek ve böylelikle soft power gücü ile Dünyayı ele geçirme projesidir. tüm dünya ülkeleri bu projeni kendileri için bir tehdit unsuru olarak görmeli yoksa daha sonra çok pişman olacaklar. örneğin, Kazakistan’da çeşitli anlaşmalara göre yüz binlerce Çinli işçi gelmiş, bunlardan 90 bin Çinli Kazak kızlar ile evlenerek Kazak vatandaşı olmuş ve Kazakistan’dan satın aldığı arsaların çevresine duvar üreterek kimse geremez bir şehir kurmuş bu şehre hatta Kazak polisler bile geremez ve yaklaşamaz hala geldi. devlet içinde satın aldığı ve kiraladığı arsalar ile devlet kuruyorlar.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, yazı

Çin’in Yeniden İpek yolu “Bir Kuşak -Bir Yol” projesi Türk sanayisini yerle bir edecektir.

Çin’den yola çıkıp,Türkiye’de Marmaray tren yolu hattını kullanarak Avrupa’ya geçecek Çin’in yüktreni Railway Express’in 05 Kasım 2019’da İstanbul’a uulaşması planlanıyor. Çin treni Marmaray’ı kullanarak Türkiye üzerinden Avrupa’ya ulaşacak ilk yük treni olarak da tarihe geçecektir. Bu trenle Çin malları 12 günde Avrupa’ya ulaşacak ve Çin malları ucuz olduğu için Avrupa bizim kaliteli mallarımız yerine daha ucuz olan Çin mallarını tercih edecektir.

Görüntünün olası içeriği: tren ve açık hava

Çin 2.merhalede ise kendi mallarının kalitesini yükseltecek ve bizim sanayımızı sekteye uğratacaktır. Bizim sanayımizi kim koruyacaktır.Bunun düşünülmesi gerekir. Bu proje ülkemiz sanayisi için büyük bir tehdittir ve Çin Türk Sanayisini bu proje ile yerle bir edecektir.

Sayın Abdullah Çiftçi’nin Tv.Programının Kuşak Yol kısmına aşağıdaki video görüntüden ulaşabilirsiniz ;

Abdullah Çiftçi uyardı! Çinin İpek yolu projesi Türk sanayisini yerle bir edecek

Gepostet von Arslan Tash am Samstag, 19. Oktober 2019

Kaynak : Sayın Abdullah Çiftçi’nin Beyaz Tv.deki Programı ve sosyal medya paylaşımları

Share
956 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ