logo

trugen jacn

DİYANET VE RAMAZAN PROGRAMLARI

Ä°lgili resim

Dr.Ferhat Kurban TANRIDAĞLI

ANLAMIYORUM, ANLAMAYA ÇALIŞIYORUM….

Ulusal TV.lardaki İftar ve sahur programlarını takip ediyorum. Özellikle Sahur dualarına eşlik etmeye çalışıyorum.
Duaya başlarken sıralıyor: Filistin’de, Suriye’de, Sudan’da, Mısır’da, Arakan’da zulüm görmekte olan Müslüman kardeşlere….. 
Doğu Türkistan yok!!!!. 
Ama Doğu Türkistan’daki Müslümanlar ne olacak?
Çin Müslümanlara insanlık dışı yöntemlerle zulme devam etmekle kalmıyor, İslamın bütün kutsal değerlerini de ayaklarının altına alıp çiğniyor.
Onların sizin dualarınızda yer alabilmesi için daha neler yaşanması lazım? ANLAMIYORUM !

Niye böyle oluyor?
Bir yasak mı var? Doğu Türkistan’ı duada anmak yasak olabilir mi?
Yasak varsa ananlar yasağı mı deliyor?
Yapılan İftar ve Sahur Programlarında Doğu Türkistan’ın anılması ve dua edilmesi konusunda bir tek istisna var.O da İlahiyatçı Prof.Dr.Sayın Mustafa Karataş Hocamız
Prof.Dr. Mustafa Karataş Hocamız Ramazan ayı başlayalı yaptıkları bütün programlarında ve özellikle duasında Doğu Türkistan’ı ilk sırada anmaya devam ediyor, Allah kendilerinden Razı olsun.


Yok, bence biz Doğu Türkistanlılar olarak yeterince çaba gösterememiş olabiliriz.
Önümüzde Kadir gecesi var, akabinde Bayram namazı var. 
Bence bugünden itibaren Doğu Türkistanlılar STK lar olarak , denk gelirse bireysel olarak Diyanet işleri başkanlığına ve ilgili kurumlara resmen talepte bulunalım!
Kadir gecesi ve Bayram namazı dualarında Mazlumlar sırasında Doğu Türkistan Müslümanları de anılsın ve mazlum kardeşlerimizin kurtuluşları için de dua edilsin Doğu Türkistan STK ları olarak medyadan, görsel medyadan Doğu Türkistan için dua talebimiz oldu mu acaba?
Önümüzde Kadir gecesi var, akabinde Bayram namazı var. 
Bence bugünden itibaren Doğu Türkistanlılar STK lar olarak , denk gelirse bireysel olarak Diyanet işleri başkanlığına ve ilgili kurumlara resmen talepte bulunalım: 
Kadir gecesi ve Bayram namazı dualarında Mazlumların anılması ve kurtuluşları için dua ve niyazda bulunulması sırasında Doğu Türkistan’a da yer verilmesi için çalışalım ve çaba gösterelim.
Kadir gecesi ve Bayram namazı dualarında Mazlumlar sırasında Doğu Türkistan’daki Mazlum kardeşlerimizi unutulmasın ve dua ve niyazlarımızda da yer alabilsin!

Kaşgar İdgah Cami resimleri ile ilgili görsel sonucu

Kaynak : Yazarın kişisel sosyal medya hesabıEtiketler: » » » » » » » » »
Share
2378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ