logo

trugen jacn
11 Mayıs 2015

ÇİN’İN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ ATEİZM UYGULAMALARI TÜM HIZI İLE DEVAM EDİYOR

1115182095_14307981643471n

Budizm ve Taoizm gibi İslam inancına bütünüyle ters inanışların ağırlıkta olduğu Çin, Doğu Türkistan’ı işgal ettiğin günden beri kendisi için bölgede en büyük tehlike olarak İslam dinin görmekte.

İşgalci Çin, Doğu Türkistanlı Müslümanların arasında İslam dinini ortadan kaldırmak ve Allah inancını yok etmek adına her türlü yönteme başvuruyor. Kimi zaman bu amacını orucu, namazı, Kur’an-ı Kerimi yasaklayarak sağlamaya çalışan Çin, kimi zamanda İslam’a tam ters olan uygulamaları Doğu Türkistanlı Müslümanların arasında sürekli bir şekilde uygulayarak sağlamaya çalışıyor.

        Son zamanlarda Doğu Türkistan’da cami önlerinde Uygurlu imam, öğrenci ve memurları Allaha isyan sözleri eşliğinde dans ettirerek Doğu Türkistanlı Müslümanları İslam’dan uzaklaştırmaya çalışan ve tüm Müslümanların tepkisini çeken Çin sadece bu uygulamalar ile yetinmiyor.

      Güzellik yarışması, İslam’da caiz olmayan kadın ve erkeklerin birlikte bulunduğu değişik oyunlar (halat çekme bilardo vb.) ve İslam dinin şiarlarını aşağılayan tiyatrolar Çin tarafından Doğu Türkistan’da uygulanan başlıca etkinlikler  arasında yer almakta.

Kaynak : Köklüdeğişim.net

Etiketler: » » » » »
Share
1404 Kez Görüntülendi.