logo

trugen jacn

ÇİN’İN 05 TEMMUZ URUMÇİ KATLİAMI ÖNCESİNDEKİ SİNSİ TERTİP VE TAHRİKLERİ (VİDEO-3)

ÇİN’İN 05 TEMMUZ URUMÇİ KATLİAMI  ÖNCESİNDEKİ SİNSİ    TERTİP VE TAHRİKLERİ (VİDEO-3)

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

26 Haziran 2009. 11. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün Doğu Türkistan’ı de gezi programına aldığı Çin’e yaptığı resmi ziyaretin başladığı tarih.Çinli işgalcıler etnik asimilasyon ve Köle/İşçi olarak Çin’in Guandong eyaletinin Şovgün kentine zorla götürdüğü Uygur işçilerini üzerine sinsi bir tertip ile etnik olarak tahrik ettiği Çin şövenizmi enjikte edilmiş elleri sopalı binlerce militan Çinli Haydut-Çetelerini salarak onları linç ettiriyor. Çinli Şövenist Haydut-Çetelerinin bu saldırılarında 4 Uygur genci hayatını kaybediyor ve yüzlercesi ise yaralanıyor. ÇKP’li sömürgeci ve işgalcilerin 05 Temmuz Urumçi Soykırımının alt yapısı Çin’in Şovgün kentindeki bu etnik katliam cinayeti ile böylece sinsice ve alçakça yapılandırılıp tertiplenmiş oluyor.

5 Temmuz 2020 günü Urumçi 5 temmuz katliamının 11. yıl dönümüdür .Bu anlatımdaki Videoda Bölgedeki Çin yönetimi, Urumçi’ye demografik asmilasyon amacı ile göçmen olarak yerleştirdiği etnik Han Çinlisi şövenist Militanlar ve Haydut zorbalarını tahrik ederek ve ellerine daha önce hazır ettikleri tek tip sopaları tutuşturarak bu kentte yaşayan Uygur toplumunun üzerine nasıl saldırttığı açık ve net olarak görülüyor. ÇKP.yönetiminin etnik Çinlileri nasıl tahrik ederek adım adım galeyana getirdiği kısa,ama etkili detaylar ile anlatılıyor.

05 Temmuz 2009’daki Çin’in Urumçi Katliamını saat saat ve gün begün takip ederek notlar alan ve bu notları 2011 yılında yayınladığı “ Ejderhanın Korkusu Türkiye ” kıtabında anlatan Uyghurnet.org. Sitemiz yazarı Şair Yazar ve fikir adamı Mehmet Emin Hazret’in anlatımı ile aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

5 Temmuz Urumçi Katlimanın 11.yıl dönümünde bu katliamın öncesi ve sonrasındaki gelişen olayların nedeni ve sebeplerini öğrenmek istiyorsanız bu video’yu lütfen izleyiniz.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
702 Kez Görüntülendi.