logo

trugen jacn

ÇİN,D.TÜRKİSTAN’DAKİ KAMPLARIN SAYISINI ARTTIRIYOR VE YENİ TUTUKLAMALAR YAPIYOR

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

ÇKP yönetimi Çin’deki Çinvirusu salgını ile uğraşırken,diğer yandan Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Türklere yönelik baskı zulüm ve soykırım uygulamalarının şiddetini arttırıyor.

Çin işgal yönetiminin Urumçi’deki işbirlikçi Millet ve Vatan haini Zakir’ın “Eğitim Merkezlerindeki Öğrencilerin öğrenimlerinin bittiği ve evlerine gönderildiği ” yolundaki yalanlarına karşılık Çin Nazi kamplarının sayılarını arttırmakta olduğu ve yeni tutuklamalar yapmakta oldukları bildiriliyor.

Özgür Asya Radyosunun ” Energy and Technology” dergisinin haber- analizini kaynak göstererek verdiği habere göre ABD’lı bilim adamları uydular üzerinden yaptığı araştırmalarda önce 61 kampın yerlerinin belirlediklerini, Temmuz/2018 – 2019 yılı sonuna kadar olan 1,5 yıl zarfında çekilen Uydu resimlerinin optik araçlarla karşılaştırılması sonucunda 61 adet Toplama kampındaki aydınlatmanın % 24 oranında arttığının tesbit edildiğini bildirdi. 61 Toplama kampından 58’de hareketliliğin fazlalaştığını ve bütün kamplardaki aydınlatma nisbetinin ise % 32 mertebesinde arttığının tesbit edildiği belirtildi.

Bu kampların içerisinde en hareketli olanının ise aydınlatmanın en fazla arttığı Kaşgar yakınlarındaki Tumşuk’taki Toplama kampı olduğu de açıklandı.

Derginin yayınladığı raporda Toplama kamplarının genişletilmesi ve burada tutulanların sayılarının arttığı bu kamplardaki aydınlatma sisteminin lümen miktarına göre tesbit edilebiliyor.

ADRİAN ZENZ  resimleri ile ilgili görsel sonucu

Dr.Zenz : Bu Rapor Çin Yönetiminin AÇıklamalarını Yalanlıyor

Dergi’ye açıklamalarda bulunan Alman bilim adamı ve Çiin Toplama Kampları konusunda otorite olarak bilinen Dr.Adrian Zenz ” Toplama kamplarının kapasitelerinin arttırılması buraya yeni hapsedilen tutukluların sayıları ile doğru oratntılı olduğu açıktır. Çünkü kamplardaki aydınlatma miktarının artması kamplara yeni ilaveler yapıldığını ve yeni utukluların hapsedildiği anlamına gelmektedir. Bilim insanlarının kamplar hakkındaki bu araştırmaları Çin yönetiminin tutukluların serbest bırakıldığı yolundaki açıklamalarınıın yalan olduğunu çok güçlü bir şekilde kanıtlamaktadır.” dedi.

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1339 Kez Görüntülendi.