logo

trugen jacn

ÇİN,DOĞU TÜRKİSTAN TÜRKLERİNE HAPİSHANE VE NAZİ KAMPLARINDA SOYKIRIM YAPIYOR

Çin Hükümeti işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan, Hapishane ve Toplama Kamplarında hapsettiği Uygur ve Kazak Türklerini hapishanelerde aç ve ilaçsız bırakarak ve kötü yaşam şartlarına zorla mahkum ederek yavaş yavaş kendiliğinden (doğal yollardan ) ölmelerini bekliyerek soykırım uyguluyor.Çin yönetimi bu insanlık dışı soykırım cinayetlerini ise utanmaz ve arlanmaz bir şekilde hile ve çeşitli desiselerle dünyadan gizlemeye çalışıyor.

çİN tOPLAMA kAMPLARINDAKİ uYGUR rESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Katolik Asya Haber Birliğinin (UCA) sitesinde yayınlanan haberde Çin hükümetinin aralarında Uygur ve Kazak Türklerinin de bulunduğu müslüman toplulukları hapsettiği 500 kadar kamp olduğu bilgisine yer verildi.

Merkezi Amerika’da bulunun Doğu Türkistan Uyanış Hareketinden sağlanan bilgiye göre 182 kampın varlığının kanıtlandığı bunların haricinde 209 muhtemel hapishane ve 74 çalışma kampının olduğunu düşündükleri bildirildi.

Çin hapishanelerinde soykırım

ÇİN HÜKÜMETİNİN NAZİ KAMPLARI

Doğu Türkistan Uyanış Hareketinin sözcüsü Kyle Olbert ise henüz tespit edemedikleri birçok hapishanenin olduğunu düşündüklerini, bu Uygur ve Kazak Türkleri ile birlikte birçok Müslüman azınlığın buralarda hapsedilerek soykırıma maruz bırakıldığını dile getirdi.

Olbert, Çin hükümetinin bu insanları hapsederek doğal yollardan ölmelerini beklediğini böylelikle soykırımın kimsenin farkına varmayacağını umduğunu söyledi.

Kaynak: (https://www.uca.news/2019/11/14/the-world-is-witnessing-genocide-by-incarceration-in-chinas-xinjiang/, 14/11/2019)

Türkçesi ://millidusunce.com/uygur-ve-kazak-turklerine-hapishanelerde-soykirim-uygulaniyor/ (A.Selim Babaoğlu)

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
608 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ