logo

trugen jacn
02 March 2017

ÇİN İŞGAL ORDUSUNUN DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ TEHDİT VE ŞANTAJ AMAÇLI GÜÇ GÖSTERİSİ

14 Şubat 2017 de Doğu Türkistan’ın Hoten Vilayetine bağlı Guma ilçesinde  evlerinde aile efradı ile cemaatle namaz kıldığı için tutuklanmak istenen 3 Uygur genç Fedai, Çin işgal ordusuna karşı   bıçaklı çatışmaya girdi ve  yargısız infazla şehit  edildiler. Müslüman Uygur Fidailerin bu bıçaklı eylemine karşı  Çin İşgal Ordusu 27.02.2017 tarihinde Doğu Türkistan’ın Urumç, Aksu, Kaşgar, Hoten gibi büyük şehirlerinde Uygur halkına göz dağı vermek,korkutarak tehdit etmek ve şantaj  amacı ile  bu bölgelerdeki Çin işgal güçlerinin tamamının katıldığı askeri manevralar  ve ardından  geçit resmi gerçekleştirdi. Böylece Pekin’in Urumçi’ye atadığı Çinli Faşist  ve Hitayist ÇKP.genel Sekreteri Çin Çüvenggu Tibet’te yaptığı gibi, insanlık dışı Nazileri anımsatan Çin devlet terörü ile   masum ve sivil Müslüman Uygur Türklerini sindirmek  amacı ile   büyük askeri gösteriler düzenledi.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Başkent Urumçi’deki  Halk Meydanında Korkutma amaçlı güç gösterisi yapan  Çin işgal güçlerine bağlı Jandarma ve özel polis kuvvetleri.

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼
新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

27 Şubat 2017  Başkent Urumçi Halk Meydanı:  Çinli İşgalcıların  Tank ve Zirhlı araç Gösterisi.

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

27 Şubat 2017  Urumçi Halk Meydanı: Çin işgal Ordusu Kara kuvvetlerinin  gösterisi.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

27.03.2017 Urumçi : Çin işgal ordusu özel komando birliklerinin güç gösterisi.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Urumçi sokakları:  Pasifik’teki ABD.Donanmasından   Kokarak  kaçan Çin işgal Ordusu bu korku deprasyonunu   silahsız ve sivil Urumçi  Halkını Kokutarak,onlara göz dağı vermek  suretiyle Kurtulmak istiyor 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Doğu Türkistan’ın başkenti Urumçi Askeri hava alanında gösteri yapan Çin hava kuvvetleri.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Doğu Türkistan’ın kadim  başkenti ve  tarihi kültür  merkezi  Divan  ve Azizler kenti Kaşgar’ın Mazlum ve sivil Halkına   korku salmak isteyen Çin işgal ordusu Birlikleri Kaşgar şehir meydanında.

Çin tarihten beri batılı emperyalist güçler  karşısında hep yenilmiş,ezilmiş ve onlar tarafından  aşağılanmıştır. 1930’lu yıllarda Japon  Ordusu Çin’i işgal ederek yıllarca bu ülke’de kalmıştır.Günümüzde ise, ABD.önderliğindeki güney ve Doğu Komşuları tarafından askeri olarak korkutularak sindirilmiştir.İşgalçı Çin bu  aşağılanma, korku ve sindirilmenin intikamını işgal ettiği,asimilasyon ve soykırım yaparak toptan imha etmeye çalıştığı   Doğu Türkistan Türklerinden   namertçe,korkakça ve alçakça  almak istemektedir.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Kaşgar sokaklarında güç gösterisi yapan Çin işgal güçleri

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Aksu şehir meydanı.

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Aksu şehir cadde, sokaklarında güç gösterisi yapan İşgal birlikleri.

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Çin işgal Ordsu  Hoten şehir meydanında : ABD.donanması önünden korkudan titreyerek kaçan Çin işgal ordusu  silahsız,sivil ve  Masum Müslüman Uygur Türklerini korkutarak korku deprosyonunu atmaya  çalışıyor.

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

 

新疆上千武警持枪赴反恐一线 场面震撼

Hoten şehir  caddelerinde gezen işgalci Çin  Ordusuna ait zırhlı  birlikler.

Doğu Türkistan’da Çin işgal yönetimin neden bu kadar korkuya kapıldığı konusunda Çin sosyal medyasında binlerce yazı ve yorumlar yapılmaktadır.  Güya  dünyaya kafa tutmak isteyen   modern Silahlı Çin ordusunun silahsız Uygurlardan neden bu kadar korktuğuna Çiniler dahi  anlam verememektedir. Ancak,  Çinililerin bu korkularının  sırrını Uygur Türkleri  çok iyi biliyorlar. Bu yüzden Uygur toplumunda  korku’dan eser bulunumamaktadır.Bıcakla,sopa ile İşgalcı Çin’in korkaklar Ordusuna karşı kutsal inaçlarını,Allah’ın lütfu olan vatanlarını ve milli kimliklerini kahramanca savunuyor ve korumaktadırlar.

Ancak,İşgalçı Çin’in Faşist yönetimi  şunu iyi bilmelidir ki ; Kokunun ecele  hiç bir faydası yoktur.İnsanlık düşmanı faşist, Nazist  ve Hitayist  ÇKP.’nın Çin Şövenizmine dayanan korku ve zulüm  ve insanlık düşmanı Korku imparatorluğu  akıttıkları masumların kanlarında boğulacak ve tez zamanda  tarihin karanlıklarında yok olup gidecektir.

 

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1202 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ