logo

trugen jacn

TÜRKİYE’MİZ ÇİN’İN BARIN KATLİAMININ 30 YILINDA ŞEHİTLERİMİZİ VE KATLİAMI UNUTMADI

AZİZ TÜRKİYE’MİZ   İŞGALCI ÇİN’İN BARIN KATLİAMININ  30.YILDÖNÜMÜNÜ  UNUTMADI

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Aziz Türkiye’miz ve asil ve vefakar Türk Milletimiz Çin’in 30 yıl önce Doğu Türkisan’ın Kaşgar İline bağlı Aktu İlçesinin Barın Kasabasında beşyikteki çocuklar ve kümesteki tavukları dahi öldürerek geerçekleştirdiği acımasız ve vahşi soykırımını unutmadı ve yayınladığı mesajlarla şehitlerimizi andı ve İşgalcı Çin’e bir kez daha tepki gösterdiler.

İYİ PARTI’DEN ŞEHİTLERİ ARMA VE ÇİN’E TEPKİ MESAJİ

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi ve İYİ Parti genel merkezi olarak yayınladıkları ayrı ayrı Barın şehitlerini anma mesajlarında şehiitlerimizi rahmet andı ve Barın katliamı cinayetini işleyen Çin’e tepki göstererek kınadı.

İYİ Partı Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin mesaji şöyle ;

05 Nisan 1990 günü Doğu Türkistan’ın Barın Kasabasında Çin tarafından şehit edilen Soydaşlarımızı rahmetle anıyorum.Doğu Türkistan coğrafyasında yaşanan katliaam ve acıların sorumlusu Çin,elbet bir gün hesap verecek.

BARIN KATLİAMI

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı

TÜRK OCAKLARI DA KINAMA MESAJİ YAYINLADI

Ülkemizin köklük sivil toplum Kuruluşlarından ve Türk Milletinin asırlık çınarı ve sönmeyen ve inşaallah sönmeyecek Türk Ocaklarımız da İşgalci Çin’in 30 yıl önce işlediği Barın Katliamı cinayetlerini ve şehitlerimizi unutmadı ve yayınladığı mesaj ile şehitlerimize rahmet niyaz etti ve Çin’in katliamını kınadı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve yazı

Eskişehir Türk Ocakları Şube Başkanı Prof.Dr.Nedim Ünal Hocamız tarafından yayınlanan ve kurumsal internet sitesi ve sosyal medya üzerinden yayınlanan mesajin içeriği şöyle ;

UNUTMA.UNUTTURMAVEE AFFETME !!!!

KATLİAMIN 30.YILI

5 Nisan 1990’da; Kaşgar’ın Barın kasabasında, Doğu Türkistan’a Çinlilerin yerleştirilmelerine, kadınlara zorla kürtaj yapılmasına karşı çıkan Uygur Türklerinden; Çol çocuk, bebek demeden 170’ini Katledip, Barın kasabasını yerle bir edip, binlerce Türk gencini zindanlara attılar!
5 NİSAN Uygur kadınlarının canları pahasına namuslarına sahip çıktıkları direniş günüdür.

KIZIL ÇİN ZALİMLERİNİ UNUTMA!!!

BARIN KATLİAMI

30 YILDIR DİNMEYEN ACI

DOĞU TÜRKİSTAN’DA TÜRK SOYKIRIMI 05 NİSAN 1990 ESTURKOCAGI

Kırım Haber Ajansı

Türk Basınından Çin’in Barın Katlıamını ve Barın şehitlerimizi unutmayan Qırım Haber Ajansı oldu. Kırım Haber Ajansı Barın katliamı ile ilgili haber ve yazılara sayfalarında yer vererek her zaman olduğu gibi bu keez de Doğu Türkistan Türkleri Kardeşlerini unutmadı ve Barın Şehiitlerimizi andı ve Katliamcı Çin’e tepki gööstererek kınadı.Kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.

MİNNET – ŞÜKRAN : Türkiye devletimiz ve aziz Türk Milletimiz adına Çin’in Barın katliamının 30. yılında Doğu Türkisanlı Soydaşlarını ve Barın Şehitlerimizi unutmayan ve işgalci Çin’i tınayan İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener Hanımefendi ile Türk Ocakları Eskişehir Şube Başkanı Prof.Dr.Nedim Ünal Hocamıza ve Türk basınından Qırım Haber Ajansına en derin minnet ve şükranlarımızı şunuyoruz.Allah kendilerinden razı olsun. (Uygur Haber ve Araştırma Merkezi(UYHAM))

Share
679 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ