logo

trugen jacn
20 Temmuz 2015

YALOVA MÜFTÜSÜ ÜSKÜPLÜ : DOĞU TÜRKİSTAN’A TÜRKİYE DIŞINDA EĞİLEN ÜLKE YOK

”Doğu Türkistanda Türkiye Dışında Eğilen Ülke Yok”Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Çin’in  Uygur özerk bölgesinde yaşanan olaylara karşı tüm Dünya’nın sessiz kaldığını söyledi.

''Doğu Türkistanda Türkiye Dışında Eğilen Ülke Yok''

Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, Çin’in  Uygur özerk bölgesinde yaşanan olaylara karşı tüm Dünya’nın sessiz kaldığını söyledi.
Türkiye dışında hiç bir ülkenin gelişmelere tepki göstermediğini söyleyen Üskülüplü, “Dua etmek dışında yapacak çok fazla bir şey yok” dedi.

Yalova Müftüsü Mustafa Üskülüplü, konuyla ilgili şu açıklamada şunları dile getirdi: “Her gün birçok katliam görüntüsüne şahit oluyoruz. Bunları görünce bizim de içimiz sızlıyor. Yaşanan bu vahşeti kınıyoruz. Ama şu anda dua etmek dışında yapacak çok fazla bir şey yok. Bu olaya Türkiye dışında başka eğilen ülke de yok gibi. Avrupa ve Amerika bu konuda kelimenin tam anlamıyla sınıfta kaldı. Sadece Doğu Türkistan değil tüm alemi İslam’da akan kanla ilgili neredeyse Dünya’da Türkiye dışında ciddi bir gayret gösteren ülke yok. Tabi ki bizim din kardeşliğimizin yanı sıra milli bir yakınlığımız da var. Temennimiz ve dualarımız bu baskı, katliam ve vahşetin bitmesi üzerinedir. Biz buradan demokrasi lafını ağzından düşürmeyen tüm Dünya’ya ve alemi İslam’a özellikle seslenerek göreve davet ediyoruz”şeklinde konuştu.

Kaynak : Aktifhaber.com.tr

Etiketler: » » » » » » »
Share
1267 Kez Görüntülendi.