logo

trugen jacn
07 Mayıs 2014

UYGUR TÜRKLERİ HAVALİMANINDA BEKLİYOR

ÇİN’DEN KAÇARAK HAYATLARINI KURTARMAK TELAŞINA DÜŞEN ARALARINDA KADIN VE ÇOCUKLARIN DA BULUNDUĞU 35 UYGUR TÜRKÜ,5 GÜNDÜR ATATÜRK HAVALİMANI’NDA TÜRKİYE’YE GİRİŞ İZNİ BEKLİYOR.

          Edinilen bilgiye göre, 35 Uygur Türk’ü Mayıs ayı itibariyle çeşitli havayolu şirketleriyle Katar, Dubai ve Malezya üzerinden Çin’den kaçarak Türkiye’ye geldiler. Türkiye’ye giriş yapmak için pasaport kontrol noktasına gelen Uygur Türkleri vizeleri olmadığı için Türkiye’ye giriş yapamadı. 5 gündür perişan halde Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’ye giriş izni bekleyen Uygur Türkleri için Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Geliş katı pasaport arkasındaki 224 nolu körük önünde bir paravan hazırlandı. Bu paravan arkasında 5 gündür yaşamlarını sürdürdükleri öğrenilen Uygur Türklerinin yeme ve içme ihtiyaçlarını Atatürk Havalimanı İşletmecisi TAV karşılıyor.
HABERLER ÜZERİNE TÜRKİYE’YE GİRİŞ YAPMIŞLARDI
Atatürk Havalimanı’nda geçtiğimiz ay da Çin’in Uygur Özerk Bölgesi’nden gelen aralarında hamile kadınlar ile çocukların da olduğu 35 kişilik kafile 17 gün havalimanında kalmış, çıkan haberler üzerine Dışişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Türkiye’ye giriş yapmışlardı.

Kaynak: DHA
hatay arcelik servisi
sarnic arcelik servisi
narlibahce arcelik servisi

Etiketler: »
Share
689 Kez Görüntülendi.