logo

trugen jacn

UYGUR HAREKETİ’NDEN İSA’NIN KARDEŞİNİ HAKSIZ CEZALANDIRAN İŞGALCİ ÇİN’E SERT TEPKİ

Uygur Hareketi Başkanı Abbas: Çin artık sadece Uygurların değil tüm insanlığın sorunu | Independent Türkçe

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Uluslararası  çapta  faaliyet gösteren Uygur Hareketi (CFU)  İşgalci Çin’in Londra’daki bir uluslararası mahkemede Doğu Türkistan’da Türklere yönelik insanlığa karşı suçlardan  yargılanma  süreci öncesinde  Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Dolkun İsa’nın  ülkesinde yaşayan Kardeşi Huştar İsa’yı hiç bir  suçu olmadan  ömür boyu hapisle cezalandırmanı  kınadı ve sert sözlerle tepki gösterdi.  

Uygur Hareketi Lideri Ruşen Abbas tarafından  bu konuda yapılan Açıklama şöyle ; 

DUK Başkanı Dolkun İsa’nın  Kardeşi Huştar’in  Çin yönetimince  müebbed hapisle cezalandırılmasını  kınıyon ve en güçlü şekilde protesto ediyorum. 

Dolkun İsa Dünya Uygur Kongresi (DUK) Başkanı ve Temsil Edilmeyen Milletler ve Halklar Örgütü ( UNPO ) başkan yardım görevini başarı ile yürütüyor.   Uygur Milli Hareketinin Lideri olarak Doğu Türkistan insan ve öğreti demokrasileri ile Çin’de Doğu Türkistan’da Türk karşılarına yürütür insankırımı etlerinin Etnik olarak uluslararası alanda yılmadan yorulmadar büyük çaba gösteriyorlar. yorulmadan çalıştı. 

 DUK başkanı’nın hiç bir şekilde olması durumundaf Ağabeyinin işinin olması olması durumundaf İşgal’in insan olması istenmesininlerini hedef ve bir hedef için misillemenin yarışmasını açıklayabilir.

Bu oğul çocuk Çin Komünist Partisi’nin eylemciler olayı(yurtta) amaçlanan olaylardır. Doğu Türkistan’da ÇKP İşgal ve tahakkümü yaşanmış kardeşlerimiz çok yüksek bir bedel ödüyorlar. Çin’in bu haksız ve hukuksuz uygulamaları İnsan hakları savunucuları ile onları Çin zulmünü i̇fşadan ve bu olaydan arındırıcı gerçek caydırmayı Çin’in ölçüleridir. Genel’ haftanın Londra’da insan haklarına yönelik eğitimler için eğitim için yapılacaklar bu yola başvurularına ve bu korkutma hareketmesi adaleti engellemeye yönelik sona ermeye devam etme ziyaretidir.

Ortak geçmişimiz uzun insanlar tarafından kullanılan ve meslektaşım Dol İsa’nın Huştar’ın sahte ve düzmece sözde kazılarla ömür boyu olan beni bir daha derinden yaralamıştır. Dolkun İsa Uygur’u çiğnenene temel insan yetiştirme konusunda savunuculuğunu kullanmasını çok fazla acılarla dolu dolu geçirmekteydi. Babası ve Anneleri güvenli siteler. Kız evlat hapsedildi. Yakınları tutuklanarak kamplara atıldı. Şimdi ise Kardeşi Huştar görünümünde daha baharındayken alma ve misilleme amacı de müebbed hapis cezasına çarptırıldı.

Bizler Uygur Özgürlük Savaşçıları olarak Sevdiklerimizin ve temel insani tartışmalarımızı sürdüreceğiz. Bedeli ne pahasına olsun halkımızın ve temel kullanımı insani hala devam ediyor.

Uygur Hareketi olarak canlı ve Meslektaşım DUK Başkanı Dolkun İsa’nın acılarını yürekten paylaşıyorum .Her zaman olduğu gibi yine onun yanındayım ve devam etmek istiyor.

Uluslararası İşgal Çin’in bu eğitim amacına yönelik çirkinliğe karşı tepki göstermeyi ve Doğuistan’daki üretimden sorumlu Çin’de montaj konusunda bu suçtan Çin’den sorumlu olmaktan sorumludur.”

 

Kamuya bilgisine saygı ile öğretilir.

 

Ruşen Abbas

Uygur Hareketi(FUC) Hareketi Başkanı

Share
144 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ