logo

trugen jacn

TÜRKİYE’NİN ŞAİRLERİ’NDEN ÇİN İŞGALİNDEKİ DOĞU TÜRKİSTAN’A DESTEK !

Çin Halk Cumhuriyeti’ne ortak bir çağrıya atan imza Türkiye’den 88 güven, Türkistan’daki Müslüman Uygur, Kazak, Kırgız ve Özbeklere yönelik bir ‘etnik ve kıskanılacak’ uygulamasına bir önce oğluna isteyerek “İnsan onurunu hiçe sayan her tutumunuzdan Doğu Türkistanlılardan ve insanoğlu dileyiniz! devamında bulundu.

Türkiye'nin pulları Doğu Türkistanlılar için ayakta

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA AMERKEZİ(UYHAM)

Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dur için korumak için kalkan Türkiye’nin zayıf Çin Halk Cumhuriyeti’ne Cumhuriyeti’ne Doğu Türkistanlılardan ve üzüntüden dilemesinde bulundu. Çocuk Vakfı, Dünya Çocuk Elliği, İnsanlık Hattı çatısı altında bir araya gelen 88 polisin imzaladığı ‘Türkiye’nin Şairlerinden Çin Halk’ne Çağrı’ ile ilgili mektup olarak Türkçe, ve İngilizce yayımlandı.adnan-ozer.jpg

Şair Adnan ÖZER

Mektupta, Doğu Türkistan’da sistemik olarak uygulanan ‘etnik ve kısıtlı’ sınırlı kalan kişiler, tüm uluslara bağlı örgütler ve sistem “Çin lobinin kontrol ettiği insan hakları uyarıldı. Çağrı uluslararası medyaya, halkla bağlantılı örgütlere, insanlar tarafından yetiştirilen bir ülke olan ülkenin adını duyuran insanlar.

ali-emre.jpg

Share
291 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ