logo

trugen jacn

TÜRKİYE’DEKİ DOĞU TÜRKİSTANLI SIĞINMACILAR VE GERİ GÖNDERME MERKEZLERİ (VİDEO)

İstanbul'da Gözaltına Alınan Uygur Türkü Aktivist İhsan Çin'e mi İade  Edilecek?

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Gazeteci yazar ve Tv.programcısı Çağlar Cilara Türkiye’de yaşayan Doğu Türkistanlı Sığınmacıların karşılaştıkları meselesini gündeme taşıdı.

Daha önce KRT Haber Müdürü-Halk TV-TV5-Biz10 TV’da programlar yapan şimdi ise,  http://youtube.com/cagla kanalındaçarpıcı programlar gerçekleştirilen Çağlar Cilara bu kez İçişleri Bakanlığı Göç idaresine bağlı Geri Gönderme Merkezlerinde tutulan Uygur Türklerin durumunu masaya yatırdı.

Türkiye, Çin ve Dünyadaki Uygur Türkleri Neler Yaşıyor?

Çağlar Cilara programını tanıtırken şunları ifade ediyor ; “@profilyasdogan‘dan daha önce hiç duymadığım bilgileri dinledim. Binlerce yıl bağımsız yaşadılar şimdi ağır baskı altındalar. Türkiye’den gönderilenler… Geri gönderme merkezlerinde tutulanlar…

Doğu Türkistanlı sığınmacıları hiç bir ücret almadan haklarını savunan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Elemanı Prof. Dr. İlyas Doğan, bu programda Geri Gönderme Merkezleri’ne kapatılan Uygurlar ve diğer yabancıların yaşadıkları insan hakları ihlallerini anlatıyor…

Gelin hep birlikte Uygur Türklerinin Dramını en iyi bilen onların hukuki sorunlarının çözümü için çabalayan ve Doğu Türkistan’da çiğnenen insan hakları ihlallerini her platformda yiğitçe savunan Ankara-ABV.Hukuk Fak.Öğretim üyesi ve ayna zamanda bir hukukçu/Avukat olan Prof.Dr.İlyas Doğan Hocamızdan dinleyelim !

Share
1848 Kez Görüntülendi.