logo

trugen jacn

ÇKP’NİN ÇİN TERÖR ÖRGÜTÜ(ÇETÖ)’NDEN UYGUR TÜRKLERİNE YENİ BİR SALDIRI DAHA !

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, şunu diyen bir yazı 'Vatandaşlardan Doğu Perinçek'in ekibine tepki! YAZIKLAR OLSUN!'

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Doğu Perinçek’in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen TGB, Doğu Türkistanlıları hedef aldı. TGB’ye vatandaşlardan tepki yağdı.D

oğu Türkistan’da yaşanan Çin zulmü vicdanları kanatmaya devam ederken mazlum Uygurlar seslerini dünyaya duyurmaya çalışıyor.Zalim Çin güçleri “eğitim” bahanesiyle çok sayıda Uygur Türkünü toplama kampında tutuyor. Doğu Türkistan’daki toplama kampı mağdurlarının yakınları yaşadıkları zulmü dile getirmek amacıyla 8 Eylül Salı günü saat 16.00’da Ankara Ulus Atatürk Anıtı Meydanı yanında basın açıklaması düzenleyeceklerini açıklamıştı.

VALİLİK İZİN VERMEDİ, UYGURLAR ANLAYIŞLA KARŞILADI

Çin! Ailemizi Serbest Bırak!” ifadeleriyle duyurulan eylem için İstanbul’dan Ankara’ya doğru harekete geçen Uygurlar, Ankara’ya alınmamış ve planlanan basın açıklamasına Ankara Valiliği tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında izin verilmemişti. Ankara Valiliği’nin basın açıklamasında bulunmalarına izin vermediği Uygurlar yaşanan gelişmenin ardından herhangi bir taşkınlığa sebep olmazken ailesinde Çin zulmünün mağdurları bulunan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İİBF Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Abdürreşit Celil Karluk alınan karara saygılı olduklarını dile getirmişti. Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü dünyaya duyurmak amacıyla Ankara’da düzenlemek istedikleri basın açıklamasına izin verilmeyen Uygurların sergilediği anlayışlı tavır dikkat çekmişti.

MAZLUM UYGURLAR DOĞU PERİNÇEK GRUBUNUN HEDEFİNDE !

Toplama kampı mağdurlarının yakınlarının gerçekleştirmek istedikleri basın açıklamasına izine verilmemesi kamuoyunda gündem olurken Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen bir grubun Uygurları hedef aldığı görüldü.Doğu Perinçek’in genel başkanlığını yaptığı Vatan Partisi’nin gençlik organizasyonu Türkiye Gençlik Birliği (TGB), sosyal medya aracılığıyla yapmış oldukları paylaşımda toplama kampı mağdurlarının yakınlarını hedef aldı. Söz konusu mağdurları “Uygur kışkırtıcıları” şeklinde nitelendiren TGB, gerçekleştirilmek istenen basın açıklamasının da “bölücü kampanya” olduğunu savundu.

Konuya ilişkin olarak Türkiye Gençlik Birliği’nden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:”Türkiye, ‘Uygur kışkırtıcılarının’ bölücü kampanyasına izin vermedi!İstanbul’dan Ankara’ya Çin karşıtı propaganda yapmak için giden Uygur bölücüleri polis tarafından geri gönderildi.

Ufuk Pınar adlı bir Vicdanlı ve imanlı bir Gönüldaşımız ÇETÖ Teröristlerine sosyal medya’daki şu paylaşımı ile tepki gösterdi.

” Bu Vicdani yoksunu TGB’LİLER , Ülkemizde yaşamalarına rağmen. Çinli işgalcıların Doğu Türkistan’da Uygurlara yapılan baskı,zulüm ve soykırımlarını destekliyor.Kendilerini ise, Antiempelyalist Ve ABD.karşıtı karşıtı olarak gösteriyor.Kendileri ise ÇKP emperyalizimine yalakalık yapıyor ve onun zulmünü destekliyor. Çin zulmünü anlatmak için Ankara’ya girişlerine izin verilmeyen Erkek, kadın ve çocuklara kışkırtıcı iftirası atıyor. Alçaklığın da bir seviyesi olur.

Doğu Türkistanlı bu mazlum ve garipler 4 yıldır ailelerinden haber alamıyorlar.Hayatta olup olmadıkları hakkında dahi bilgileri yoktur. Bunların kimisi ise babasının Çin Nazi kampında öldüğünü 2 yıl sonra ancak,öğrenebiliyor.

Zulmü alkışlayanlara lanet -Zulme sessiz kalanlara ise yazıklar olsun.

“TGB’NİN PAYLAŞIMINA VATANDAŞLARDAN TEPKİ YAĞDI

Vatan Partisi’ne yakınlığıyla bilinen TGB tarafından yapılan paylaşım vatandaşların tepkisi ile karşılaştı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı TGB’ye tepki gösterdi.TGB’ye yönelik tepkilerden bazıları şu şekilde:İnsan şu haber dilini kadın, çocuk ve engelli sığınmacıların olduğu bir fotoğrafla kullanmaya imtina eder, gider başka bir fotoğraf falan bulur. İşte siz öyle utanması olmayan yaratıklarsınız…

Uygur Türklerine bölücü demek nasıl bi hainliktir ya ? Rezalet Bir fotoğrafa bir de yoruma bakıyorum. Hiç utanmıyor musunuz? Hakikaten merak ediyorum; siz de hiç utanma yok mu? İroni sandım ilk önce ama ciddiymişsiniz. Yazık. …Bu kardeşler mi Uygur bölücüsü … Yazıklar olsun. Başka diyecek hiç bir şey yok. Yazıklar olsun

KAYNAK : Milli Gazete İnternet Haber Merkezi ( Bekir Sıtkı Şirin 09 Eyl 2020)

Share
217 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ