logo

trugen jacn

BOKSÖR DEMİREZEN : GALİBİYETİMİ DOĞU TÜRKİSTANLI MAZLUMLARA HEDİYE EDİYORUM!”

Türk Boksör Ali Eren Demirezen, Almanya’nın Hamburg kentinde EC Boks ve SES Boks Kulübü tarafından düzenlenen gala maçında Beyaz Rusyalı rakibi Andrei Mezanik’i yenerek galip geldi. Galip Boksör maç sonrası yaptığı açıklamasında ” Kazandığım bu galibiyeti Doğu Türkistan’daki baskı ve zulüm altındaki mazlum kardeşlerimize hediye ediyorum” dedi.

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Almanya’nın Hamburg kentinde EC Boks ve SES Boks Kulübü tarafından düzenlenen galada ringe çıkan Ali Eren Demirezen, Beyaz Rusyalı rakibi Andrei Mezanik’i puanla yenerek galip gelmenin sevincini yaşadı.

Maçın başından itibaren üstün dövüşen Demirezen sekiz raunt boyunca rakibine ringi adeta dar ederek nakavtla burun buruna getirdi.

Sekiz raunt sonunda ağır sıklet boksör Demirezen puanla galip geldi. Maçta sonra Panorama-news’e konuşan Demirezen, bu maçı bir hazırlık gibi gördüğünü asıl maçın bir veya iki ay sonra Amerika’da olacağını söyledi.

Demirezen, ”Bu almış olduğum galibiyeti Doğu Türkistan’daki eziyet gören kardeşlerimize hediye ediyorum” dedi.

EC Boks ve SES Boks galasında gerçekleşen Almanya Cruiser sıklet şampiyonluğu maçında Roman Fress İtalyan rakibi Matteo Rondena’yı puanla yenerek BDB kemerinin sahibi oldu..

Galanın ilk final maçında olimpiyat şampiyonu Peter Kadiru ile Çek boksör Tomas Salek dünya WBC gençler kemeri için karşı karşıya geldi. Hamburg lu boksör Kadiru rakibini altıncı rauntta nakavt ederek WBC altın kemerin sahibi olmanın ın sevincini yaşadı.

Galanın ikinci final maçında ise Hamburg Liman işçisi olarak çalışan ve İBO Welter sıklet kemeri sahibi Sebastian Formella Nikaragualı Robert Arriaza’ya karşı ünvanını koruma maçına çıktı. On iki raund boyunca kıyasıya geçen maç sonunda Formelle unvanını korudu.


KAYNAK : https://panorama-news.de/spor/ali-eren-demirezen-galibiyeti-dogu-turkistana-hediye-etti/

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
1354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ