logo

trugen jacn

TBMM,İNSAN HAKLARI BAŞKANI ÇAVUŞOĞLU : ULUSLAR ARASI KURULUŞLAR DOĞU TÜRKİSTAN’A GİREBİLMELİ !

Meclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Çin’den gelen insan hakları heyetini kabul etti. Çavuşoğlu, Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlalleriyle ilgili “Uluslararası kuruluşlar Doğu Türkistan’a gidebilmeli” dedi.

mİLLETVEKİLİ hAKAN çAVUŞOĞLU RESİMLERİ ile ilgili görsel sonucu

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

TBMM. İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu’nun, Çin’den konukları vardı.

Çavuşoğlu, İnsan Hakları Geliştirme Vakfı Başkanı Huang Mengfu ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Görüşmede, Hakan Çavuşoğlu, Doğu Türkistan’daki insan hakları ihlalleri ile ilgili olarak uluslararası raporları gündeme getirdi.

Çavuşoğlu, “Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde son dönemlerde özellikle hem basına hem birtakım kurum ve kuruluşlara bazı raporlar yansıdı. Raporlar muvacehesinde yaşananlarla ilgili olarak da özellikle sizlerden bu konuda bilgi alma, müzakere etme fırsatını bulduğumuz için son derece memnunuz.” dedi. 

Çinli konuğundan insan hakları konusunda şeffaf olmalarını isteyen Çavuşoğlu, “Uluslararası kuruluşlar Doğu Türkistan’a rahatlıkla gidebilmeli. Bu konuda Türkiye ile iş birliğine de açık olunmalı” dedi. 

تۈركىيە ئىنسان ھەقلىرى كومتېتى خىتايدىن كەلگەن ئىنسان ھەقلىرى ۋەكىللرىنى قۇبۇل قىلغان ۋە ئۇيغۇر مەسىلىسىنى كۈنتەرتىپكە ئەكەلگەنUluslararası kuruluşlar Doğu Türkistan'a gidebilmeliMeclis İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Çin'den gelen insan hakları heyetini kabul etti, Uygur Türklerine yönelik insan hakları ihlallerini gündeme getirdi.https://www.trthaber.com/haber/gundem/hakan-cavusoglu-dogu-turkistana-uluslararasi-kuruluslar-girebilmeli-443716.html

Gepostet von ‎Eynek – ئەينەك خەۋەر سەھىپىسى‎ am Freitag, 29. November 2019

Kaynak: TRT Haber

Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
1251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ