logo

trugen jacn

ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ(ÖĞ-DER)’DEN ÇAĞRI : ÇİN’İN RESİM YARIŞMASINI DURDURUN !

Şuurlu Öğretmenler Derneği(ÖĞ-DER) Denizli Şube Başkanı Ahmet Geniş,  Çin’in Ankara Büyükelçiliği  ile Çin’e angajeli bir STK.tarafındar düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  resmi olarak desteklenen  ‘Hayalimdeki Çin Resim Yarışması’’na  bir açıklama yaparak tepki gösterdi. Başkan Geniş   bu yarışma, ya kaldırılmalı ya da konusu “Hayalimdeki Türkiye” olarak değiştirilmelidir dedi.

ÖĞ-DER'den MEB'e çağrı: Çin yarışmasını durdurun!

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Başkan Geniş, yaptığı açıklamada; “Çin hükümetinin son günlerde Uygur Türklerine yönelik yaptığı işkence ve soykırıma rağmen Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün 03 Mayıs-05 Haziran 2021 tarihleri arasında uygulamaya koyduğu “Hayalimdeki Çin” adlı resim yarışmasını doğru bulmuyoruz.

Millî Eğitim Bakanlığı bu yarışma ile öğrencilerden neyi çizmelerini istemektedir?

Tiananmen Meydanındaki protesto eylemlerinde katledilen binlerce insanın resmini çizmelerini mi istemektedir. Yoksa Uygur Türklerine uygulanan İşkenceleri, zulmün bin bir çeşidinin resmini çizmelerini mi istemektedir?

Türkiye’den bakınca görülen Çin’de teknolojinin yardımıyla ezilmiş insanlık ve merhametsizliğin zirve yapmış hali görünmektedir. Zulmün ve merhametsizliğin resmi budur.

Bu yarışma, ya kaldırılmalı ya da konusu “Hayalimdeki Türkiye “ olarak değiştirilmelidir” ifadelerine yer verdi.

KAYNAK : https://www.denizli20haber.com/infinite-haber-devam-38559-haberi?fbclid=IwAR

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ