logo

trugen jacn
18 October 2019

SURİYE’YE SIĞINAN DOĞU TÜRKİSTANLI 15 UYGUR AİLE GÜVENLİ BÖLGEDE VE YARDIM BEKLİYOR

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Komünist Çin işgalindeki ülkeleri Doğu Türkistan’dan ÇKP İşgal yönetiminin baskı,zulüm etnik ayırımcılık ve insanlık dışı soykırım cinayetlerinden kaçarak geçmiş yıllarda Suriye’ye sığınan ve Türkmen Kardeşlerimizin yaşadığı Bayır-Bucak bölgesinde bulunan Uygur Türklerinden yaklaşık 15 ailenin Kahraman Ordumuzun geçtiğimiz hafta bölgede başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonucunda PKK/PYD’lı teröristlerden temizlenen güvenli bölgeye geldikleri açıklandı.

Görüntünün olası içeriği: yazı

Konu ile ilgili olarak Haber Merkezimizin sorularını cevaplandırarak bilgi veren Alperen Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Gaziantep Şubesi Başkanı Sayın Tuncay Özdilli şunları söyledi ; ” İşgalci kızıl Çin zulmünden kaçarak sınırımıza kadar gelen ve Kuzey Suriye bölgesinde Silahlı Kuvvetlerimizce Barış Pınarı Harekatı sonucu teröristlerden temizlenen güvenli bölgeye 15 Doğu Türkistanlı aile intikal etmişlerdir. Ancak güvenli bölge’de konuşlanan Doğu Türkistanlı 15 aile büyük bir sıkıntı içerisindedirler. Bu Kardeşlerimizin normal hayatlarını sürdürebilmeleri için gıda, giyecek,mesken ve benzeri bir çok ihtiyaçlarının temin edilmesi gerekir. Biz Alperen Ocakları Gaziantep Şubesi olarak kendileri ile yakından ilgilenmeye ve temel ihtiyaçlarını karşılanmasında yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bölgenin elektrik ve su alt yapısı rejim ve terörist guruplarca tahrip edilmiş ve kullanılamaz hale getirilmiştir. Bu kardeşlerimizin ivedilikle bu temel ihtiyaçlarının karşılanması hayatı hale gelmiştir. Bunun için Alperen Ocakları Gaziantep Şubesi olarak bu kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Duyarlı ve hayırsever Vatandaşlarımızın katkı ve himmetlerini bekliyoruz.” dedi.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı ve yakın çekim

Alperen Ocakları Gaziantep Şubesi Başkanlığının Açıklaması şöyle ;

Gaziantep Alperen Ocakları olarak Din ve kan kardeşlerimiz olan  Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi yalnız bırakmamak adına Bismillah diyoruz.

Acil olan ihtiyaç listesi;
1- Gıda malzemesi
2- Su ihtiyacını karşılamak amacıyla açılan Su Kuyusunda ve kaldıkları mescit ile betonarme evlerin aydınlatılmasında kullanılmak üzere 1 adet Jeneratör, 1 adet dalgıç pompası ihtiyacı bulunmaktadır.

Yardım halkasına katılmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız ile dava kardeşlerimizin yardımlarını aşağıda belirtilen Banka Hesap Numaralarına ulaştırılmalarını bekliyoruz. Yapacağınız yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Gaziantep Alperen Ocakları
İrtibat Numarası : 0541 688 27 27

İş Bankası IBAN:
TR33 0006 4000 0016 3080 2453 25
Açıklamaya Lütfen Doğu Türkistanlılara Yardım Olduğunu Belirtiniz.

Tuncay Uzdilli

Gaziantep Alperen Ocakları İl Başkanı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 12748088_1691639544427809_6573038239938941527_o.jpg
Etiketler: » » » » » » » » » »
Share
834 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ