logo

trugen jacn

SP.MİLLETVEKİLİ KARADUMAN : ÇİN,TÜRK ÇOCUKLARINA DAHİ SİSTEMLİ İŞKENCE YAPIYOR

Saadet Partisi milletvekili Abdulkadir Karaduman'dan Çamlıca Camii'ne  skandal benzetme - Takvim

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Türkiye ve dünya gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi Konya Milletvekili Karaduman,Çin’in işgalı altındaki Doğu Doğu Türkistan’da yaşayan müslüman Türklere durumuna ilişkin bir soruyu cevaplarken, Çin’in Uygur Türklerine çocuk ve yaşlı demeden sistemli şekilde işkenceler yaptığını söyledi.

Türkiye’nin bu zulum karşısında onurlu bir duruş göstermesi gerektiğini belirten Karaduman, hükümetin bu zulmü görmek yerine feryatları susturmayı tercih ettiğini öne sürdü.

Türkiye’de yaşaşan Uygur Türkleri’nden bir gurubun İstanbul’dan Ankara’ya gelerek kamplarda tutulan akrabalarının akıbeti için bir etkinlik düzenlemek istediklerini belirten Karaduman, “Ancak bu grup, Ankara girişinde durdurularak etkinliği yapmaları engellendi. Bunun kabul edilebilmesi mümkün değil. İktidarın küçük ortağı,(Vatan Partisini kasdediyor) devlet adına açıklama yaparak Doğu Türkistanlıların ‘bölücü ve terörist’ olarak itham ediyor. Hükümet, küçük ortağına haddini bildirmeli ve Doğu Türkistanların yanında olduğunu göstermelidir.” şeklinde konuştu.

https://www.facebook.com/1970wwwsp/videos/1601518210025602

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA)-www.haberofisi.com.tr/tr/haberler

Share
185 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ