logo

trugen jacn

SP İL BAŞKANI YAZICI: DÜNYA ÇİN ZULMÜNE SESSİZ,AMA İSLAM DÜNYASI DAHA DA SESSİZ !

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 8

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nun önünde eylem yapan Çin Toplama Kampı Mağduru Uygur Türklerine Siyasi Partilerden destekler aratarak sürüyor.

Bugün Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı Oturma eyelemi yapan Uygur Aktivistleri ziyaret ederek onlara desteğini gösterdi.

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 7

Uygur Türklerine destek amacıyla konsolosluğa giden Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, burada yaptığı konuşmada : ” Bugün Doğu Türkistan’da bir insanın değil koca bir milletin hafızası elinden alınmak ve silinmek isteniyor. Üzücü olan dünyanın bu zulümler karşısında sessiz kalmasıdır. Ama bundan daha üzücü bir husus daha var ki o da İslam dünyasının bu zulümlere daha da sessiz kalmasıdır.” açıklamasında bulundu.

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 6

İstanbul’da yaşayan Uygur Türklerinin, Çin yönetimi tarafından kamplarda zorla tutulan aileleriyle görüşmek ve durumlarını öğrenmek için Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu önündeki bekleyişleri sürüyor.

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 1

Yıllardır yakınlarına ulaşamayan Uygur Türkleri, Sarıyer’deki Çin’in İstanbul Başkonsolosluğu’nda haber alamadıkları aile mensuplarının fotoğrafları ile ‘Kardeşimiz ne durumda?’, ‘Kardeşimizi serbest bırak?’ şeklinde 4 ayrı dilde yazılı pankart ve döviz açtı.

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 3

Konsoloslukta herhangi bir yetkiliyle görüşemeyen Uygur Türklerinin isteklerini anlatmak ve dilekçelerini sunmak için 13 gündür bekleyişi sürüyor.

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 4

SP'den Uygur Türklerine destek... Dünya sessiz Müslümanlar daha da sessiz! 5

https://www.karar.com/spden-uygur-turklerine-destek-1600331

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ