logo

trugen jacn

SP.GENEL BAŞKANI KARAMOLLAOĞLU : İADE ANLAŞMASININ ALTINDAN KİMSE KALKAMAZ!

Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan oldu - Son Dakika Haber

UYGUR HABER VE ARAŞTIRMA MERKEZİ (UYHAM)

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında konuştu. Karamollaoğlu’nun gündeminde çeşitli iç ve dış meseleler de vardı. SP.Genel Başkanı Karamollaoğlu Çin’in Doğu Türkistan’daki Soykırım cinayetleri ile Türkiye ve Çin arasında 2017’de imzalanan Suçluların iadesi anlaşmasını de gündeme getirerek şöyle konuştu:

BU VEBALİN ALTINDAN SİZ DEĞİL SÜLALENİZ BİLE KALKAMAZ”

Çin, Türkiye ile suçluların iadesini mümkün kılan anlaşmayı geçtiğimiz günlerde onaylamıştır. Anlaşma onaylanmak üzeri TBMM’e gelen bu anlaşma ile Türkiye’de ikamet eden Uygur Türkleri ve ailelerinin Çin’e iadesine neden olabileceği endişesi doğmuştur.

Çin,Doğu Türkistan’da Acımasız Bir Vahşet Politikası Uyguluyor

Çin’de bir vahşet yaşanıyor. Şimdi Türkiye eğer bu anlaşma Meclis’ten geçerse Çin’in talep edeceği Uygurları terörist yaftasından dolayı onları iade etmek zorunda kalacak. İşte o zaman siz fecaati görün. Çin bu konuda dünyaya kapalı bir ülke. Bu vebalin altından siz değil sülaleniz bile kalkamaz. Gelecek sülaleriniz bu vebalin altından kalkamaz. Böyle bir kanunu Meclis’ten asla geçirmeyin. Şu anda Çin’de Uygurlara karşı büyük bir zulüm kampanyasının başladığına şahit oluyoruz. Tarihte hiç bir zaman baskı zulüm ve soykırım bu seviyeye çıkmamıştı.Çin,Doğu Türkistan’da Acımasız Bir Vahşet Politikası Uyguluyor. ifadelerini kullandı.

Share
249 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ