logo

trugen jacn
20 Haziran 2014

SÖZDE “HAYIRSEVER UYGUR İŞ ADAMI” ÇİN POLİSİ’NE MOTOSİKLET HEDİYE ETTİ.

ئۇيغۇر پىدايىلارنى قوغلاشقا موتوسىكىلىت ھەدىيە قىلغان ئۇيغۇر بايلار

Uygur Haber Ve Araştırma Merkezi (UYHAM)

      Aksu Vilayetinin Ünsu İlçesi Güabat Kentinde Çin yönetimine dayanarak iş adamı olan ve karanlık ilişkileri ile tanınan Sözde “Uygur İşadamı” Abdullah Hüsamettin Çin işgal yönetimine bağlı olarak kurulan “ İstikrarı Koruma Gurubu”na 260 bin Yen(Yaklaşık 24,3 bin $) değerinde toplam 22 Motosiklet aldığı, bunları 16 Haziran’da düzenlenen bir törenle bizzat hediye ettiği bildiriliyor.
Çin basını bu olayı, Sözde Uygur Abdullah Hüsamettin’in “Bu Örnek davranışının Vatanperverlik ve Büyük Cunghua = Vatanperlik ve büyük Çin Ulusçuluğu” idealine olan bağlılığının bir ifadesi “ olarak nitelendirdi ve kendisine “Övgüler” yağdırdı.
Hükümet görevlisi de olan Çin medyasının sorularını cevaplandıran sözde “Uygur İş Adamı” Abdullah “Teröristler (Uygurları kasdediyor) çok atak.Koruma gurubu elemanları bu Motosiklet sayesinde ancak,onları yakalayıp cezalandırabilir.Ülkede “İstikrar Sağlanırsa” biz de sorunsuz ve huzur içinde ticaret yapabilir ve “PARA” kazanabiliriz.” İfadesini kullandı.
Doğu Türkistan’da özellikle kırsal bölgelerin güvenliğini sağlamak için kurulan sözde “İstikrarı Koruma Gurup”larına genellikle işsiz Uygur gençleri istihdam edilmekte ve bunlara çok az maaş ödenmektedir. Bunlar Çin Ordusuna bağlı “Silahli Birlikler”tarafından askeri eğitimden geçirilirler.Bu “Gurup”ların komutası,tamamen Çin Jandarmasınanaittir. Bu gurupların elemanlarına etnik Uygur olduğu için güvenilmediği için silah verilmiyor.Ağaç Cop, yine ağaçtan imal edilen oyuncak Silahlar veriliyor ve asker Üniforması giydiriliyor. Bunların görevi “ Uygurların Oturduğu bölgeleri kontrol ve gözetlemek,şüphelendikleri Uygurları haber vermek,Şüphelendikleri evlere ansızın baskın düzenleyerek Arama Yapmak” olarak tanımlanıyor. Ayrıca,Silahsız bu zavallı kuklalar Uygur Fedailer ile Çin işgal askerleri arasında gercekleşen çatışmalarda “Öncü Saldırı Gücü” olarak öne sürülerek öldürülüyorlar.
Günümüzde,Gülabat Kentinde 200’den fazla evsiz,dışarıda yatıp kalkan yaşlı,engelli ,dul ve yetim çocuklar sıkıntı içinde yaşamakta.Bir çoğu sokaklarda dilenerek hayatlarını idame ettirmekte.Kent ileri gelenleri bir süre önce bu sözde “Yardımsever” Abdullah’a müracaat ederek bu muhtaçlar için Barınak yapılması için yardım talep etmişler.ancak imkanı olmadığını ileri sürerek bu talebi reddetmişti.Bu sözde “Hayırsever İşadamı”nın bir anda hayırsever kesilmesi şüphe ile karşılanmaktadır.
Kendi Milletine zulmetmekle görevli bu “Koruma Gurubu”na 22 Motosiklet hediye ederek Çin medyasının “Gözdesi” olan Sahtekar ve İşbirlikçi Abdullah gelecekte “Kolay yoldan Milyonlarca Yen’e Kavuşcağının hayallerini kurarak ” sevinmekte. Ancak,kendisinin   Milletinin lanetine ve “Uygur Fedai”lerin hedef noktasına oturduğundan haberdar olmasa gerek !

Etiketler: » »
Share
834 Kez Görüntülendi.